Konkursā “Latvijas Būvniecības gada balva 2021” kategorijā “KOKA BŪVE” atzinība tika piešķirta Laivu mājai Ventspils Brīvdabas muzejā, Riņķa ielā 2.

Muzeja teritorijā uzbūvētā Latvijas brīvdabas muzejiem unikāla ekspozīcijas daļa – arhitektoniski augstvērtīgā Laivu māja – dod ilgi gaidīto mājvietu vēsturiskajām laivām. Tajā tās ir pasargātas, pieejamas interesentiem un muzeja apmeklētājiem. Laivu mājas tēls glezni iekļaujas muzeja esošajā ainavā un ļauj izbaudīt Piejūras zvejnieku dzīves skaudrumu un spēku.

Laivu mājas pasūtītājs ir Ventspils muzejs, pasūtītāja funkcijas objektā veica Ventspils Komunālā pārvalde. Projektu izstrādāja SIA “Balts un melns”, būvnieks Būvfirma INBUV, bet būvuzraudzību nodrošināja Firma L4.

Projekts realizēts ar Ventspils pašvaldības un Eiropas Jūrlietu un Zivsaimniecības fonda (EJZF) finansējuma atbalstu.