No 16. līdz 22.septembrim Ventspils pilsētvidē norisinās Ventspils muzeja organizētais J.F. Tīdemaņa glezniecības plenērs 2024’. Plenērā šogad piedalās Latvijā pazīstami mākslinieki – Guna Millersone, Sandra Krastiņa, Kristīna Keire, Edgars Vērpe, Arnis Martinelli un Romualdas Balinskas (LT).

Plenēra norises laikā Ventspils muzejs iepazīstina ar māksliniekiem, kuru veikumu varēs redzēt izstādē Livonijas ordeņa pilī 21.septembrī no plkst. 15.00.

Esiet pazīstami, – gleznotāja Kristīna Keire!

Kristīna Keire beigusi Latvijas Mākslas akadēmijas Monumentālās glezniecības nodaļu (1993). Sarīkojusi 10  personālizstādes un piedalījusies vairāk nekā 40 grupu izstādēs Latvijā un ārzemēs. Piedalījusies arī Ventspils muzeja organizētajos plenēros.  2000. gadā pārstāvēja Latviju 11. Starptautiskā glezniecības triennālē Viļņā. 2012. gadā – par gleznu „Zilā upe” tika godalgota konkursā „Gada glezna”.

Kristīnas Keires glezniecība saista ar savu izsmalcināto estētiku. Gleznotājas mūsdienīgā glezniecības valoda tulko stikla caurspīdīgumu, botāniskus tuvplānus vai smaržu selekciju tonāli izsmalcinātā eļļas glezniecībā. Tomēr K.Keires gleznu tēli mēdz būt arī ironiski un to trauslums var izrādīties tikai gleznieciska ilūzija.

Kristīnas Keires darbi atrodas publiskās kolekcijās – Latvijas Nacionālā mākslas muzejā (Rīga, Latvija), “Swedbank” mūsdienu mākslas kolekcijā (Rīga, Latvija), “DnB NORD” bankas mākslas kolekcijā (Rīga, Latvija)Attēls, kurā ir teksts, ekrānuzņēmums, fonts, rinda

Apraksts ģenerēts automātiski un arī Ventspils muzeja kolekcijā.