Tikšanās ar Inesi Zanderi 12.aprīlī Herberta Dorbes muzejā

Rakstnieka Herberta Dorbes muzejā projekta “Muzejā viesi” ietvaros 12.aprīlī 12.00 notiks tikšanās ar dzejnieci, redaktori, bērnu grāmatu autori un izdevēju Inesi Zanderi.

H.Dorbes muzejā tikšanās tēma ir pavasarim pieskaņota – “KAĶI un PUTNI”. Saruna būs par jau iznākušo grāmatu “Kaķis uz klavierēm”(2021) un drīzumā gaidāmo krājumu “Putni mūs redz”. Tikšanās noslēgumā būs iespējams noskatīties īsu Edmunda Jansona veidotu animācijas filmiņu “Kora turneja” (2012) par kādu satrakojušos zēnu kori.

Dzejniece pazīstama ar bērniem veltītu dzeju un lugām, kas guvuši daudzveidīgu izpausmi arī citās mākslas jomās. Ineses Zanderes teksti ir plaši komponēti, pēc viņas dzejas uzņemtas vairākas animācijas filmas, ar scenāristes un libretistes līdzdalību tapuši muzikāli iestudējumi un uzvedumi, raidījumi bērniem. Vairākkārtēja Autortiesību bezgalības balvas ieguvēja, saņēmusi Literatūras gada balvu par grāmatām “Iekšiņa un āriņa” un “Melnās čūskas maiznīca”, nominēta arī par krājumu “Putna miegā”, kurš ieguvis arī žurnāla “Latvju Teksti” balvu. Par devumu literatūrā saņēmusi augstāko valsts apbalvojumu – Triju Zvaigžņu ordeni (2008). 2018. gada 17. oktobrī saņēmusi LR Kultūras ministrijas Atzinības rakstu par spilgtu ieguldījumu Latvijas literatūrā, bērnu literatūras un ilustrācijas attīstībā Latvijā.

Ar dzejnieci Inesi Zanderi tiksies Ventspils 4.vidusskolas 2. klase (skolotāja Ilze Jermola)

Projektu “Muzejā viesi” atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.