Vēstures otrdienā, 31.janvārī 17.30 Livonijas ordeņa pilī, Jāņa ielā 17, atvērs Ingrīdas Štrumfas “Ventspils grāmatu II”

Šo grāmatu daudzi pacietīgi gaida jau tiklīdz bija izlasījuši pirmo Ventspils grāmatu, kas tika izdota 2017.gadā un ielūkojās Ventspils vēsturē, sekojot tai no senatnes līdz I pasaules karam. Vēsturnieces Ingrīdas Štrumfas otrā Ventspils grāmata ir klāt un ar autores skatu atklāj pilsētas notikumus no 1915.gada līdz 1940.gadam. No viena kara līdz otram. “Ventspils grāmatu II” izdevis Ventspils muzejs ar Ventspils valstspilsētas Domes un Valsts kultūrkapitāla fonda Kurzemes kultūras projektu mērķprogrammas atbalstu.

Vēstures otrdienā, kas veltīta košajam, 303 lapaspuses biezajam, bagātīgi ilustrētajam izdevumam, varēs ieklausīties autores un muzeja vēsturnieku ceļavārdos grāmatai. Jautāta, kāpēc šīs Ventspils grāmatas tapušas, Ingrīda Štrumfa sev raksturīgajā lakonismā atbild: “To, ko pazīst, tas ir tuvs un sargājams”.

Vēstures otrdienas noslēgumā noteiktu grāmatu skaitu varēs iegādāties ar autores autogrāfu. No 1.februāra Ventspils vēstures turpinājums būs pieejams arī Ventspils muzeja struktūrvienībās.