Sestdien, 11. jūlijā Ventspilī norisināsies Jūras svētki. Ventspils muzejs piedalās svētkos, piedāvājot dažādas aktivitātes, kas saistītas ar jūras tēmu.

Svētku ieskaņai Herberta Dorbes memoriālais muzejs 8. un 10. jūlijā uzņems bērnu grupas radošā nodarbībā “Vakar bijām ostas malā, tur tik daudz kuģu, ka netiek galā…”, kur izgatavos papīra kuģīšus, bet nodarbībā „…vētras putni kad spārnus sit…” –  fantāzijas rosinātus vētrasputnus.

Publiski pieejamas aktivitātes Ventspils muzejs piedāvā 11. jūlijā.

Piejūras brīvdabas muzejā, Riņķa ielā 2, no plkst. 12.00 līdz plkst. 16.00 paredzētas dažādas darbnīcas un aktivitātes roku veiklībai un radošam garam par godu jūrai un jūrniekiem, darbosies zivju bufete un paredzēta svētku īpašā zivju zupa, izjādes ar zirgiem. Apskatei pieejami Kurzemes piekrastes ļaužu mājdzīvnieki. Priecīgam noskaņojumam plkst. 12.00 varēs vērot deju ansambļa “Liedags”, senioru deju kopas “Brīzīte”, vidējās paaudzes deju kolektīva “Kurzeme” un senioru deju kolektīva “SenKurzeme” dančus. Plkst. 14.00 aicinām dzirnavās skatīties filmu „Zvejnieka dēls”. Kursēs arī svētku  Mazbānītis. Informāciju par Mazbānīša kursēšanas laikiem, muzeja darba laikiem un cenrādi var apskatīt muzeja mājas lapā http://muzejs.ventspils.lv/

11. jūlijā Amatu māja, Skolas ielā 3, no plkst. 11.00 – 14.00 aicina uz savādākiem Jūras svētkiem – dabas materiālu darbnīcas – aušana ar jūras zālēm, jūras gleznu veidošana, ziepju un ziepju trauku izgatavošana.

Pasākumu laikā lūgums ņemt vērā spēkā valstī esošos ierobežojums –  ievērot 2 metru distanci,  savukārt,  ja ir saslimšanas simptomi, tad palikt mājās, lai pasargātu gan sevi, gan apkārtējos.