Ventspils muzejā Livonijas ordeņa pilī 19.aprīlī 16.00 notiks pazīstamā mākslinieka Kaspara Zariņa personālizstādes ‘Došanās nezināmā virzienā” atklāšana.

Izstāde notiek ar Valsts kultūrkapitāla atbalstu. Kaspars Zariņš ir latviešu gleznotājs un mākslas pedagogs, Latvijas Mākslas akadēmijas profesors, darbojas arī grāmatu grafikā un animācijā.

Ventspils muzejā būs skatāmi daudzi jauni darbi, vairāki tapuši tieši šai izstādei.

“Kaspars Zariņš uz pasauli skatās ar bērna tiešumu, naivumu, bez liekulības, un to nav iespējams iemācīties, tas vai nu ir, vai nav. (..) viņā kaut kas būtisks mainās ik pēc 10 gadiem, lai gan viņa glezniecības pamata pīlāri ir un paliek skaistums un skumjas,” raksta mākslas zinātniece un galeriste Anda Treija.

“Man katra glezna ir eksperiments, es balstos intuīcijā. Man patīk pašam radīt, salikt lietas kopā arī tad, ja es zinu, ka tās kopā neturēsies. Tas ir ceļš pie dvēseles skaidrības. Ticība savai iekšējai balsij ir mākslinieka svarīgākais instruments,” – tā pats autors.