No 18.-24.septembrim Ventspils pilsētvidē norisinās J.F.Tīdemaņa glezniecības plenērs 2023’, ko organizē Ventspils muzejs ar Ventspils valstspilsētas, Valsts kultūrkapitāla fonda un Kurzemes Kultūras programmas atbalstu. Šogad plenērā, kas nosaukts par godu ventspilniekam, izcilajam gleznotājam Jānim Ferdinandam Tīdemanim (1897-1964), piedalās mākslinieki gan no Latvijas, gan Igaunijas – Aija Zariņa, Agra Rītiņa, Nugzars Paksadze, Jānis Jēkabsons, Inga Insberga un Tiiu Rebane (EST),  Karls Kristjens Nagels (EST).

Ventspils muzejs plenēra norises laikā iepazīstinās ar plenēra dalībniekiem. Šajā rindās par mākslinieku Nugzaru Paksadzi.

Mākslinieks dzimis Gruzijā, Kabuleti pilsētā, savulaik absolvējis Batumi mākslas augstskolas glezniecības nodaļu, kopš 1982. gada dzīvo Latvijā un aktīvi strādā gan kā plenēru organizators (Tērvetes plenērs), gan dalībnieks. Savā dzimtenē Nugzars Paksadze ir Adžārijas Mākslinieku savienības goda biedrs. 2019.gadā mākslinieks tika atzīts par Jāzepa Pīgožņa balvas Latvijas ainavu glezniecībā galvenās godalgas ieguvēju. Par konkursam pieteikto darbu “Vējains krasts” (2017) saņēma Jāņa Strupuļa veidoto laureāta medaļu, Zelta diplomu, Preiļu novada domes piešķirto naudas balvu, kā arī iespēju rīkot personālizstādi Rīgas Sv.Pētera baznīcā. Personālizstādi mākslinieks veidoja kopā ar izcilo latviešu stikla mākslinieci Andu Munkevicu, kuras darbu vēriens un enerģija ir Nugzaram Paksadzem tuvi.

Gleznotāja dominējošais žanrs ir ainava, ko gleznotājs realizē ekspresīvi, krāšņā paletē un bagātīgā faktūrā. Darbi atrodas gan Latvijā, gan ārvalstu muzeju un privātpersonu kolekcijās.

Ventspils muzeja organizētajā plenērā mākslinieks piedalās otro reizi un muzeja krātuvē jau nonācis N.Paksadzes ieraudzītais ostas skats (2016) – bagātīgā faktūra un precīzais kolorīts šo darbu ļauj pieskaitīt mākslas krājuma vērtībām.