No 18.-24.septembrim Ventspils pilsētvidē norisinās J.F.Tīdemaņa glezniecības plenērs 2023’, ko organizē Ventspils muzejs ar Ventspils valstspilsētas, Valsts kultūrkapitāla fonda un Kurzemes Kultūras programmas atbalstu. Šogad plenērā, kas nosaukts par godu ventspilniekam, izcilajam gleznotājam Jānim Ferdinandam Tīdemanim (1897-1964), piedalās mākslinieki gan no Latvijas, gan Igaunijas – Aija Zariņa, Agra Ritiņa, Nugzars Paksadze, Jānis Jēkabsons, Inga Insberga un Tiiu Rebane (EST),  Karls Kristjens Nagels (EST).

Ventspils muzejs plenēra norises laikā iepazīstinās ar plenēra dalībniekiem. Šajā rindās par mākslinieku Karlu Kristjanu Nagelu.

Karls Kristjans Nagels (1977) ir gleznotājs trešajā paaudzē, taču ekspresionistiskā gleznošanas maniere ir paša veidota.  Mākslinieka tēvs Lemmings Nagels savulaik izvēlējās tīrus toņus un nedaudz sirreālus motīvus, vectēvs Kalju Nagels darbojās impresionisma manierē. Abi bija pazīstami Igaunijas mākslinieki, visiem trim bijušas arī kopīgas izstādes –  “ 3 Nagels”.

Karls Kristjans Nagels absolvējis Igaunijas Mākslas akadēmijas glezniecības nodaļu (1995-1999), ir Igaunijas Mākslinieku asociācijas un Gleznotāju asociācijas biedrs. Strādā Muhu Mākslinieku rezidencē. K.K.Nagelam ir iespaidīgs izstāžu saraksts, viņa darbi atrodas Igaunijas Bankas, KUMU (Igaunijas Mākslas muzeja), Tartu Mākslas muzeja krājumā, kā arī privātkolekcijās. Karls Kristjans Nagels strādā vairākos žanros – ir gan dabas studijas, atraisīti precīzi vērojumi ar raksturīgu triepienu, portreti un iekšēja dramatisma pilnas kompozīcijas.

Karls Kristjans Nagels “Everests” (2022)

Karls Kristjans Nagels “Going with out” (2023)