No 18.-24.septembrim Ventspils pilsētvidē norisinās J.F.Tīdemaņa glezniecības plenērs 2023’, ko organizē Ventspils muzejs ar Ventspils valstspilsētas, Valsts kultūrkapitāla fonda un Kurzemes Kultūras programmas atbalstu. Šogad plenērā, kas nosaukts par godu ventspilniekam, izcilajam gleznotājam Jānim Ferdinandam Tīdemanim (1897-1964), piedalās mākslinieki gan no Latvijas, gan Igaunijas – Aija Zariņa, Agra Ritiņa, Nugzars Paksadze, Jānis Jēkabsons, Inga Insberga un Tiiu Rebane (EST),  Karls Kristjens Nagels (EST). Glezniecības plenēra noslēgums un izstādes atklāšana svētdien, 24.septembrī 15:00 Livonijas ordeņa pilī.

Ventspils muzejs plenēra norises laikā iepazīstinās ar plenēra dalībniekiem. Šajā rindās par jauno Ventspils mākslinieci Ingu Insbergu.

Inga absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmiju (2017), ieguvusi Humanitāro zinātņu mākslas grādu mākslā, Ventspils muzeja organizētajā glezniecības plenērā piedalās otro reizi, sarīkojusi divas personālizstādes – HASHTAG #CUKURVATE (2022) un WONDERWORLD (2020). Labprāt piedalās grupu izstādēs, strādā arī kā mākslas pedagogs Ventspils Mākslas skolā, bijusi viesdocente Ekonomikas un Kultūras augstskolas Interjera dizaina nodaļā un vada biedrību “Windau Art Studio”.

Ingas Insbergas izteiksmīgo rokrakstu ir grūti nepamanīt. Darbos tiek apspēlēta interneta kultūra, ironiski raugoties uz populārām tendencēm sociālo mediju vidē. Raksturīga izteikta formu precizitāte un krāsu tīrība, darbos apvienotas reālisma un popārta iezīmes. Gleznu kompozīcijas, krāsu kolorīts un tehniskais izpildījums atdarina un hipertrofē sociālajos tīklos pastāvošo mākslīgo perfekcionismu,  sapludinot robežas starp realitāti un virtuālajai pasaulei raksturīgo estētiku. Arī ainavas Inga prot pārvērst savas glezniecības pasaules tēlu sistēmā, – top iemīļots Ventspils motīvs “Žirafes”, kurām šogad pievienojusies kinētiski efektīgā “Zebra”.

Inga Insberga “‘Žirafes”
Inga Insberga “The cake”