Informatīva izstāde “Tad un tagad” Ventspils Piejūras brīvdabas muzejā (Riņķa ielā 2), no 30.augusta

Kur vēl labāk sajust nepieciešamību aizstāvēt un sargāt savu dzimto sētu vai stūrīti, ja ne Ventspils Piejūras brīvdabas muzejā, kura teritorijā eksponētas vēsturiskās un pieticīgi skaistās Kurzemes zvejnieku un zemnieku sētas? Ventspils Piejūras brīvdabas muzeja teritorijā no 30.augusta līdz 30.septembrim skatāma informatīva izstāde par Zemessardzes vēsturi un attīstību “Tad un tagad”.

Izstāde tika izveidota par godu Zemessardzes 30.gadu pastāvēšanai (2021),  to veidoja Kara muzeja speciālisti sadarbībā ar Zemessardzi. Pēc Latvijas Republikas neatkarības atgūšanas sākās valsts aizsardzības spēku formēšana. Tajos ietilpa Latvijas Nacionālie bruņotie spēki un Zemessardze. 1991.gada 23.augustā tika pieņemts likums par Latvijas Republikas Zemessardzi un 1992.gada aprīlī tika izsludināts pirmais iesaukums.

Izstāde atspoguļo organizācijas attīstības gaitu no tās pirmsākumiem līdz pat mūsdienām. Trīsdesmit gadu laikā Zemessardze ir izveidojusies par skaitliski lielāko Nacionālo bruņoto spēku struktūru un valsts aizsardzības pamatu. Uzlabojies zemessargu ekipējums, tehniskais nodrošinājums un apmācības iespējas. Bruņotajam formējumam veltītajā izstādē tās sagatavotāji vēlējās parādīt kontrastu, kāda Zemessardze bija tās pirmsākumos un kāda tā ir tagad.