J.F. Tīdemaņa mākslas plenērs 2022’ Ventspilī

No 2022.gada 19.septembra līdz 25.septembrim Ventspils pilsētvidē notiek Ventspils muzeja organizētais J.F. Tīdemaņa mākslas plenērs 2022’, ko atbalsta Ventspils valsts pilsēta un Valsts kultūrkapitāla fonds.
Šogad plenērā piedalās seši mākslinieki: Gunta Kalsere (LV), Ilona Januliene (LT), Anna Heinrihsone (LV), Madara Neikena (LV), Elmārs Orniņš (LV) un Anna Bulkina (UKR).

Māksliniece Anna Bulkina

Māksliniece Anna Bulkina Ventspils muzeja plenērā piedalās otro reizi un viņas darbs jau atradis savu vietu gan muzeja mākslas krātuvē, gan 2020.gadā izdotajā plenēra katalogā, kurā par autori var uzzināt to, ka ukraiņu māksliniece beigusi Ļvivas Mākslas akadēmiju (1999), glezno portretus, ainavas, figurālas kompozīcijas, ilustrē grāmatas. Ir aktīva plenēru dalībniece gan Lietuvā, gan Latvijā. A.Bulkinai arī Latvijā bijušas vairākas personālizstādes – Talsu muzejā un Liepājas muzejā. Kopumā, kopš 1995.gada māksliniece realizējusi vairāk kā 16 personālizstādes Ukrainā, Polijā, Lietuvā. Māksliniece strādā ar savu tēlu sistēmu, kurai piemīt pievilcīga abstrakcija un gleznieciska iluzoritāte.
Mākslas zinātnieks Ostaps Slivinskis (UKR) par Annas Bulkinas glezniecību izsakās sekojoši: “Ēnu, “mirušo sezonu” un ilgstošu bēgumu glezniecība. Bulkinas darbu skatītājs – tas ir nejaušs liecinieks. Atspulgs, spogulis – kārtējais noslēpums. Cilvēks, kurš skatās spogulī, viņa esamība mums ir prombūtnē.”
Un tomēr šis akvareliskais caurspīdīgums, kas piemīt arī Annas eļlas tehnikā radītajiem darbiem, nav aizejošā (laika, cilvēku) liecinieks. Tam piemīt vieglums un bērna nopietnība, spēja aiz detaļām – konfektēm, kaķiem un kaktusiem, saskatīt kopumu, pat tad, ja šim kopums ir tikai prieka vai skumju atspīdums.