Pakalpojumi

Telpu īre

Telpa mājā, dārzs ar ugunskura vietu semināriem, nelieliem ģimenes svētkiem (līdz 15 cilvēkiem) 22,00 EUR/h

Apmeklētājiem

Muzeja apmeklētājiem tiek piedāvāta iespēja ieklausīties ventiņu valodā (tāmnieku dialektā), nobaudīt sklandraušus un skābputru.

Pedagoģiskās programmas

Citādi burti

Apstiprināta kultūrizglītības programmā “Latvijas skolas soma”

(pamatskolai, vidusskolai)

Nodarbībā skolēni iepazīs Herberta Dorbes dzīvi un darbu pēc acu gaismas zaudēšanas, kad viņš turpināja rakstīt, izmantojot īpašu koka dēlīti ar sataustāmām līnijām. Skolēniem būs iespēja apskatīt rakstnieka rokrakstus no neredzības gadiem un mēģināt tos izlasīt. Praktiskajā nodarbības daļā skolēni ar necaurredzamām brillēm izmantos Dorbes dēlīša kopijas, lai rakstītu tekstus un atpazītu latīņu burtus Braila rakstā.

Kultūras dzīve Ventspilī 2. pasaules kara beigu posmā 1944.-1945.g.

Apstiprināta kultūrizglītības programmā “Latvijas skolas soma”

(8.-9.klasēm, vidusskolai)

Nodarbībā iepazīsimies ar Ventspils kultūras dzīvi 2. pasaules kara beigu posmā, uzzināsim par ievērojamiem kultūras darbiniekiem, kuri tolaik uzturējās Ventspilī un ietekmēja vietējo kultūras vidi, kā arī klausīsimies Dagnijas Zigmontes atmiņas, iepazīsimies ar Gunāra Priedes lugu “Centrifūga” un dzejnieces Skaidrītes Kaldupes pirmo publicēto dzejoli.

Notikums, kas var patikt visiem

Apstiprināta kultūrizglītības programmā “Latvijas skolas soma”

(pirmsskolai, sākumskolai)

Nodarbības ievadā īss ieskats Herberta Dorbes bērnu dzejā un literārajās pasakās. Klase noklausās CD ierakstīto literāro pasaku “Tas notika Kaķpēdiņu bulvārī”. Pēc tam seko skolēnu līdzdalība nodarbībā – pēc izvēles saliek puzlēs pasakas ilustrācijas, izspēlē pēc grāmatas tēliem gatavotas spēļu kārtis.

Burtiņš te, burtiņš tur – kopā iznāk zilbīte

(pirmsskolai)

Kādas mācību grāmatas sarakstījis Ventspils pedagogs un literāts Herberts Dorbe? Nodarbība piemērota pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņiem, kuri jau pazīst burtus. Iepazīsimies ar Herberta Dorbes sastādīto ābeci “Gaismiņa”(1931. gads). Meklēsim kopīgo un atšķirīgo mūsdienu ābecēs un Herberta Dorbes sastādītajā ābecē. Pēc dotajiem attēliem saliksim burtus, viedojot vārdus, kas atspoguļo bildēs redzmo. Kopīgi lasīsim tekstus no Herbrta Dorbes sastādītās ābeces.

Iepazīšanās ar rakstnieka H.Dorbes dzīvi un literāro mantojumu

Apstiprināta kultūrizglītības programmā “Latvijas skolas soma”

(sākumskolai)

Skolēni uzzinās par Ventspils pusē dzimušā rakstnieka H. Dorbes dzīves gājumu, iepazīsies ar rakstnieka bērnību, kuru viņš aprakstījis atmiņu grāmatā “Bērnība, es sveicu tevi” un gūs pārskatu par viņa literārā mantojumu bērniem – dzeju, kurā liela loma ierādīta ģimenei.

Aina ar brālīti meklē cālīti

Apstiprināta kultūrizglītības programmā “Latvijas skolas soma”

(sākumskolai)

Rakstnieka Herberta Dorbes grāmata “Aina ar brālīti meklē cālīti” ir ieņēmusi godpilnu vietu Latvijas Nacionālās bibliotēkas Tautas grāmatu plauktā. Šķelmīgi asprātīgā pasaka dzejā un Margaritas Stārastes sirsnīgās ilustrācijas stāsta par cālīti Tuku, kas dodas iepazīt pasauli.Nodarbības sākumā skolēni iepazīstas ar rakstnieka darba kabinetu, kurā sarakstīta pasaka.Skolēni noklausās grāmatas fragmentu pazīstamā mūziķa Intara Busuļa lasījumā un pārrunā pasakā paustās atziņas.

Dzeja Izai

Apstiprināta kultūrizglītības programmā “Latvijas skolas soma”

(sākumskolai)

Nodarbībā skolēni iepazīsies ar rakstnieka Herberta Dorbes bērnu dzeju ,kas tapusi 20. gadsimta 20. gados un veltīta vecākajai meitai Izoldei, ģimenē sauktai par Izu.Skolēni uzzinās, kas ir atskaņas un kā tās veidojas, meklēs tās Herberta Dorbes dzejoļos.Māksliniece Agnese Rudzīte izveidojusi darba lapas Herberta Dorbes bērnu dzejai – tās var saņemt, lai turpinātu Dorbes bērnu dzejas tēmu skolā.

Koki – rakstnieka zaļais dārzs

Apstiprināta kultūrizglītības programmā “Latvijas skolas soma”

(pirmsskolai, sākumskolai, 5.-6. klasēm)

Stāstu krājumā “Savu bēniņu direktors” (1984) Herberts Dorbe apraksta mājas un dārza izveidi. Klase dalās grupās, izvēlas muzejā dārzā augošos kokus un iepazīstas ar tiem – meklē atbildes par koku ienākšanu Dorbes ģimenes dārzā, kā arī izdomā savus stāstus.

Kontaktinformācija

Plašāka informācija un pieteikšanās: muzeja vadītāja, muzejpedagoģe Inese Aide tālr. 29999653, e-pasts: [email protected]

Vienā grupā klātienē maksimums 25 dalībnieki, attālināti – 30 dalībnieki.

Maksa par nodarbību vienai grupai – 20 EUR

Pieteikšanās forma

Kā pieteikties un sagatavoties nodarbībām, uzzini šeit: https://bit.ly/3v3StTS