Līdz 30. septembrim vēl ir iespēja atraktīvā veidā uzzināt vairāk par dzelzceļu Latvijā, piedaloties azartiskā ceļojumu spēlē Dzelzceļa spēle –TOREIZ UN TAGAD. Tas ir azartisks ceļojums ikvienam, kam patīk izbaudīt atklājēja prieku, iepazīstot Latvijas dzelzceļa vēsturisko un industriālo mantojumu un iespēja aizraujošā veidā visas vasaras garumā apceļot Latviju un iepazīt ar dzelzceļu saistītas vietas.

Šogad aprit 155 gadi, kopš Latvijas teritorijā atklāja pirmo dzelzceļa līniju, kas savienoja Rīgu ar Daugavpili. Un 2016. gads ir arī 100 gadu jubilejas gads, kopš Latvijā uzbūvēts 600 mm platais vācu kara lauku šaursliežu dzelzceļš jeb Ventspilī dēvēts par Mazbānīti.

Galvenais spēlētāja uzdevums ir apceļot dažādas ar dzelzceļu saistītas vietas visā Latvijā, fotografēt vēsturiskos objektus un krāt punktus. Aktīvākie spēlētāji tiks pie dažādām pārsteiguma balvām. Kopumā spēlē ir iekļauti 155 punkti, un vismaz daļu no tiem ir apņēmušies apgūt arī divi aktīvi Latvijas apceļotāji – TV un radio personība mūziķis Ansis Klintsons un mūziķe Māra Upmane-Holšteine. Ansis savu ceļojumu pa dzelzceļa vēstures takām sācis pie Latvijas Dzelzceļa vēstures muzeja ēkas, kas ir viens no spēles 155 punktiem.

Lai piedalītos spēlē, jāiepazīstas ar spēles nosacījumiem un jāreģistrējas šeit

Kopumā spēlē ir iekļauti 155 objekti visā Latvijā – gan joprojām funkcionējoši dzelzceļa infrastruktūras objekti, gan tādi, kuru loma jau sen zudusi vai mainījusies. Šajos objektos iekļauti arī 3 Ventspils Piejūras brīvdabas muzeja šaursliežu dzelzceļa ekspozīcijas objekti – Lokomotīvju depo, stacijas ēka Muzejs un stacija Kalns. Daļa vēsturisko dzelzceļa ēku un objektu mūsdienās pieder pašvaldībām vai privātpersonām, tādēļ, apceļojot objektus, aicinājums izturēties toleranti pret vietējiem iedzīvotājiem, respektējot viņu tiesības. Tāpat arī jāatceras, ka dzelzceļš ir paaugstinātas bīstamības zona, kuras tuvumā jāievēro īpaša modrība un piesardzība.

Biļešu cenas
Andis Dūdiņš, tālr. +371 636 24467
Biļešu cenas