Senā klase

Apstiprināta kultūrizglītības programmā “Latvijas skolas soma”

(visām vecuma grupām)

Nodarbība notiek autentiskā 19. gadsimta klases replikā, kur skolēni var izdzīvot senās skolas ikdienu un apgūt tā laika disciplīnu un noteikumus. Piedaloties mācību procesā, skolēni izmēģinās glītrakstīšanu, skaitīšanu uz skaitīkļa un lasīšanu vecajā drukā. Amatu māja atrodas atjaunotajā 18. gadsimta celtajā Kurzemes hercogistes senākajā skolas ēkā. Viena telpa muzejā ir iekārtota kā 19. gadsimta mācību klase, kur arī norisinās muzejpedagoģiskā nodarbība

Leģenda par zelta saktu

Apstiprināta kultūrizglītības programmā “Latvijas skolas soma”

(visām vecuma grupām)

Visām pilsētām ir savas leģendas – gan zināmas, gan vēl neatklātas. Arī Ventspilij tāda ir. Kā 18. gadsimta ēkā, tagadējā Amatu mājā, nonāca zelta saktiņa? Kam tā varēja piederēt? Kāpēc zeltlieta ir bez meistara zīmoga? Uz šiem jautājumiem varēs meklēt atbildes Ventspils muzeja Amatu mājas sagatavotajā izglītojošajā programmā “Leģenda par Zelta saktu”. Klausoties leģendas stāstījumā, kas papildināts ar attēliem un dažādiem uzdevumiem, skolēni iepazīs 18. gadsimta vēsturi. Nodarbības izskaņā norisinās erudīcijas spēle komandās, kura ļauj nostiprināt iegūtās zināšanas.

Runājošais tautastērps

Apstiprināta kultūrizglītības programmā “Latvijas skolas soma”

(visām vecuma grupām)

Kādreiz tautastērpi bija kā vizītkartes, kas atklāja valkātāja turību, dzīvesvietu un statusu sabiedrībā. Šajā nodarbībā tās dalībnieki var uzzināt par tautastērpu nēsāšanas tradīcijām, atšķirībām starp goda un darba tērpiem un citām svarīgām iezīmēm. Nodarbības noslēgumā varēs arī izdzirdēt, kā “skan” latviešu tautastērps.

Būšu muzeja draugs

Apstiprināta kultūrizglītības programmā “Latvijas skolas soma”

(pirmsskolai, sākumskolai)

Muzejpedagoģiskajā nodarbībā bērni iepazīst Amatu māju, risinot uzdevumus grupās, kur katrs atrisinātais uzdevums ved pie nākamā. Šī nodarbība ļauj bērniem aizraujošā veidā iepazīt Amatu mājas telpas un muzeja kārtības noteikumus. Nodarbības izskaņā katrs saņem piespraudīti “Muzeja draugs” un kļūst par tādu.

Papīra smūtijs

(visām vecuma grupām)

Papīra izgatavošana ir sena un rūpīga nodarbe. Papīru izgudroja senajā Ķīnā mūsu ēras pirmajā gadsimtā, līdz Eiropai izgudrojums “nāca “ teju septiņus gadsimtus. Ventspils Amatu māja piedāvā muzejpedagoģisko programmu “Papīra smūtijs”, kuras laikā skolēni kopā ar muzejpedagogu apgūst papīra vēsturi – no pirmās izgatavotās papīra sloksnes līdz mūsdienu tehnoloģijām papīra ražošanai. Nodarbības otrajā daļā norisinās papīra veidošanas darbnīca, kurā ir iespējams apgūt papīra veidošanas procesu līdzīgi, kā to darīja pašos pirmssākumos – izmantojot īpašus sietus papīra masas liešanai.

Pirms skolas uz seno skolu

(pirmsskolai)

Šī nodarbība ir unikāla iespēja pirmskolas vecuma bērniem izbaudīt skolu kāda tā bija senāk, piedaloties mācību stundā 19. gadsimta klasē. Bērni iepazīst senās skolas noteikumus, salīdzina tos ar mūsdienām, kā arī izmēģina glītrakstīšanu un skaitīšanu ar skaitīkļiem. Šī pieredze palīdz sagatavoties skolas dzīvei, piedzīvojot senās skolas ikdienu.

Nozīmīšu darbnīca

(visām vecuma grupām)

Izkrāsojot mākslinieces Agneses Rudzītes zīmējumus, tiks izgatavotas personalizētas nozīmītes. Katra nozīmīte kļūs par unikālu mazu mākslas darbu, ko dalībnieki varēs piespraust pie apģērba, radot īpašu stila akcentu. Šī ir radoša un jautra nodarbība, kas attīsta iztēli un krāsu izjūtu, vienlaikus radot personalizētus aksesuārus, ko varēs nēsāt ikdienā.

Kontaktinformācija

Sazinieties ar muzejpedagoģi Martu Tjarvi, lai uzzinātu vairāk un pieteiktos! Tālr. 26385346, e-pasts: [email protected].

Vienā grupā klātienē maksimums 25 dalībnieki, attālināti – 30 dalībnieki.

Maksa par nodarbību vienai grupai – 20 EUR

Pieteikšanās forma

Kā pieteikties un sagatavoties muzejpedagoģiskajām nodarbībām, skat. šeit: https://bit.ly/3v3StTS