Novembrī un decembrī rakstnieka Herberta Dorbes muzejā pirmsskolas iestāžu audzēkņi un sākumskolas skolēni tiek aicināti noskatīties animācijas filmu „Poēm pa kulšen” (2003). Filmas pamatā ir dzejnieka novadnieka Friča Dziesmas 1939.gadā Latvijā un 1948.gadā Vācijā iznākušais darbs tāmnieku dialektā. Tradicionālā labības kulšanas talkā Kurzemē ierodas talcinieki. Saspringtais divu dienu darbs mijas ar nejaušu simpātiju rašanos, kopīgām maltītēm un jautrām epizodēm no pagrīdē mītošo peļu dzīves, jo arī tām šis ir ziemas krājumu ievākšanas laiks. Talka beidzas ar zaļumballi, pēc kuras kuļmašīna un talcinieki aizbrauc, lai atgrieztos tikai nākamajā gadā.

Pēc filmiņas noskatīšanās muzeja apmeklētāji varēs iepazīt un minēt dažādu labību piederību – rudzus, kviešus, miežu vārpas un graudus. Apmeklējumu lūgums iepriekš pieteikt pa tālruni 29999653 muzeja vadītājai Inesei Aidei