Trešdien, 30.jūnijā, Ventspils pilsētas dome apstiprināja Ventspils muzeja sagatavotā Ervina Oberlendera rakstu krājuma “Pētījumi Kurzemes un Zemgales hercogistes vēsturē” izdevuma pārdošanas cenu – 8,40 EUR.

Maincas Universitātes (Vācija) emeritētā profesora Ervina Oberlendera rakstu krājumā “Pētījumi Kurzemes un Zemgales hercogistes vēsturē” ietverti 10 raksti, kas veltīti Kurzemes un Zemgales vēsturei, tās politiskajiem un sociālajiem aspektiem, hercogistes vietai kopējā Eiropas 16.-18.gs. vēsturē. Tajos aplūkoti gan hercogistes tapšanas pirmsākumi un to politiskais konteksts, gan īsumā sniegts ieskats tās pastāvēšanas vēsturē, politiskajos procesos 18.gs. un Krievijas impērijas centienos to pakļaut, par latviešu attieksmi pret vāciešiem hercogistes laikā, kā arī – par nākamā Francijas karaļa Luija XVIII uzturēšanos Kurzemē.

Rakstu pirmpublicējumi vācu un latviešu valodās bija “izkaisīti” dažādos izdevumos un krājumos, bet šajā izdevumā tie latviski lasāmi vienkopus, sniedzot ieinteresētam lasītājam spilgtu, daudzšķautņainu  Kurzemes vēstures ainu vienā no interesantākajiem tās pagātnes periodiem. Grāmata sagatavota 2019.-2021.gadā, tulkojot astoņus rakstus no vācu valodas, tos redakcionāli apstrādājot un sagatavojot publicēšanai, kā arī iekļaujot atsevišķus latviešu valodā publicētus darbus.

Plašāk par izdevumu: https://bit.ly/3n7I4Uo

Rakstu krājuma izdošanu finansēja Valsts kultūrkapitāla fonds 3963,96 EUR apmērā un Ventspils pilsētas pašvaldība 3727,50 EUR apmērā.

Kopējā izdevuma tirāža ir 500 eksemplāru.

Izdevumu varēs iegādāties Ventspils muzeja struktūrvienību kasēs, kā arī grāmatnīcās Ventspilī un citur Latvijā.

Ja ir interese grāmatu iegādāties attālināti, tad:

• Ir jāatsūta pieteikums, norādot kādas grāmatas vēlaties, grāmatu skaitu, rekvizītus (vārdu, uzvārdu, konta Nr., kontakttālruni) uz e-pastu: [email protected]
  • Jums tiks elektroniski nosūtīts rēķins
  • Pēc rēķina apsamaksas saņemšanas, grāmata tiks iepakota un Jums nosūtīta informācija, ka sūtījums ir sagatavots.
  • Sūtījumu saņēmējs noformē internetā (omniva.lv), samaksājot par sūtīšanas pakalpojumu, kura beigās Jūs saņemat pasūtījumu lapu ar kodu vai svītrkodu, vai sūtījuma kodu, kuru vajadzēs atsūtīt, lai mēs varam ielikt sūtījumu pakomātā.
  • Tad atliek tikai sagaidīt sūtījumu!
  • Jauku lasīšanu!