Ventspils muzejs divpadsmito reizi pulcē gleznotājus radošam darbam plenērā, kas norisinās Ventspils pilsētvidē no 20.septembra līdz 26.septembrim. Šogad plenērā piedalās Latvijā pazīstami mākslinieki – Anita Meldere, Gita Šmite, Andra Otto -Hvoinska, Kārlis Siliņš un Andrejs Severetņikovs, Maruta Eistere. Plenēra kuratore, sadarbībā ar Ventspils muzeju, ir māksliniece Sarmīte Caune. Plenēram noslēdzoties, Ventspils muzeja mākslas krātuve tiek papildināta ar katra plenēra dalībnieka vienu dāvinājumu.

Viena no dzīvespriecīgākajām Latvijas gleznotājām figurālistēm Andra Otto-Hvoinska Ventspils iespaidus plenērā jau izjutusi 2017.gadā. Māksliniece absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības nodaļu, 1996.gadā iegūts maģistra grāds un pabeigta izsmalcināto kolorīta meistaru Viļa Ozola un Imanta Vecozola meistardarbnīca.

Izstādēs piedalās kopš 1994. gada. Ir bijušas 8 personālizstādes. Gleznas atrodas privātkolekcijās Latvijā, Vācijā, Francijā un ASV. Daudz ilustrē grāmatas un glezno lielformāta dekoratīvos gleznojumus.

Māksliniece Andra Otto-Hvoinska

Bagātīga pieredze grāmatu grafikā, strādājusi arī kā polihromā gleznojuma restauratore (Doma baznīca). Mākslinieci saista figurālā glezniecība, raksturīga izstrādāta tēlu sistēma un caurspīdīgs, bet košs pigmenta klājums, kas rada dzīvespriecīgu iespaidu.

Andras Otto-Hvoinskas personālizstādi 2019.gadā Talsu muzeja izstāžu zālē apdzīvoja it kā ikdienišķi tēli, – radinieku, bērnu portreti, klusās dabas motīvi, kas vienkop radīja harmonisku un piesātinātu- (ne) dienišķas laimes sajūtu. Māksliniece par sevi reiz teikusi: „Jau sen, sen cilvēks man šķiet pats interesantākais un emocionālākais gleznu saturs. Mana glezniecība ir klasiska. Eļļas tehnika ar visām tās plašajām iespējām – absolūtais baudījums. Bet – abstrakcionisms, bezpriekšmetiskā māksla – tā nešķiet saistoša. Liekot krāsu pret krāsu, līniju pret laukumu, gaismu pret ēnu, vienmēr to daru konkretizējot attēloto. Mazliet gleznoju klusās dabas, nereti ainavas, tomēr figurālā glezniecība fascinē visvairāk. Īpaši mani saista cilvēka PORTRETS.”