No 18. jūnija Livonijas ordeņa pilī, Jāņa ielā 17, ir skatāma Ventspils vispārizglītojošo skolu skolēnu darbu izstāde „Ceļā”, kas veidota Ventspils mājturības skolotāju un Ventspils muzeja sadarbības projekta ”Radīts muzejā IX” ietvaros. Projekts norisinās jau devīto gadu.

Katru gadu skolēnu darbu izstādei tiek izvēlēta kāda tēma, – šoreiz iepazīstinām ar tiem radošajiem darbiem, kuriem kā iedvesmas avots kalpojusi izstāde “Ceļā. On the Road. V Doroge”, tajā redzētie ceļojuma tērpi, un aksesuāri no Aleksandra Vasiļjeva fonda kolekcijas, Ribinskas (Krievija) muzeja un Ventspils muzeja krājuma, 19.gs. beigas – 20.gs. sākums.

Projekta „Radīts muzejā IX” izstādes idejai atsaukušies vairāki Ventspils pedagogi – Jonika Tervida, Zanda Bite, Olga Jakubčonoka, Viktorija Kurdjukova, Ieviņa Ziemane, Inita Kačevska-Brante un Olga Maranika, līdz ar to skolēnu darbu daudzveidība pārsteidz un sniedz dažādu skatījumu par ceļošanu – no modes līdz pat ceļojuma rotaļlietām. Ventspils muzejā sadarbību ar skolām šajā projektā nodrošināja muzeja pedagogs Ilva Buntika.

Izstāde skatāma līdz 19.jūlijam.