H. Dorbes memoriālais muzejs “Senču putekļi” un māksliniece Agnese Rudzīte aicina skolas bērnus piedalīties kaķu zīmējumu konkursā.

Herberta Dorbes daiļradē nozīmīgu vietu ieņem darbi bērniem – dzejoļi un pasakas, kas rakstīti ar dzejniekam piemītošu atjautību, mīlestību un bērnu pasaules izpratni. To vidū īpaši iemīļota ir H. Dorbes grāmata „Tas notika Kaķpēdiņu bulvārī”, kas pirmizdevumu piedzīvoja 1971.gadā.

Pasakā „Tas notika Kaķpēdiņu bulvārī”, Inču pilsētas galvenajā ielā – Kaķpēdiņu bulvārī  – atrodas skola, kur zinības apgūst un nedarbus veic “skaitā piecdesmit kaķulēni, kaķu meitenes un kaķu zēni”. Iespējams, ka iedvesmu autors guvis savas mājas apkārtnes kaķu personībās, jo vēl joprojām Gāliņciema kaķu bērni nokļūst dažādos piedzīvojumos. Piemēram, kāda mākslinieka darbos.

Māksliniece Agnese Rudzīte no Liepājas zīmē grafiskus zīmējumus, veido taktilās gleznas (taustāmi darbi, kas paredzēti neredzīgiem cilvēkiem), glezno  akrila un eļļas tehnikās. Kaķu un H.Dorbes dzejoļu uzrunāta, Agnese uzzīmēja rakstnieka māju ar daudz un dažādiem kaķiem. Zīmējumu izdrukājot, var jauki pavadīt brīvlaikā lietainu dienu, piešķirot katram kaķim savas krāsas kažociņu, rakstnieka mājai izvēlēties kādu īpašu krāsu un saskaitīt, cik kaķu šo māju zīmējumā ir iemīļojuši. https://bit.ly/3mtbNpn

Savukārt Ventspils muzejs, aicina arī pašiem uzzīmēt savu pūkaini, ūsaini vai vienkāršu sētas kaķīti un piedalīties konkursā – iesūtot sava zīmējuma foto Ventspils muzejam: [email protected] līdz 1.novembrim. Muzeja facebook lapā tiks ievietota galerija ar visām iesūtītām bildēm un ikviens, balsojot varēs noteikt uzvarētāju, kurš tiks izziņots 9.novembrī un saņems arī muzeja sagatavoto īpašo balvu.