Pirmdien, 21.jūnijā no plkst. 18.00 līdz 21.00 Ventspils Piejūras brīvdabas muzejā norisināsies ielīgošanas pastaiga un Zāļu vakars kopā ar folkloras kopu “Atštaukas” un Ventspils Kultūras centra dziesmu ansambli “Ventiņ”. Vasaras saulgrieži iezīmē astronomiskās vasaras sākumu. Tie ir plaši svinami svētki, kuru rituālajā izpildījumā vēl joprojām ir saglabājušās senas tradīcijas. Svētku sajūtu brīvdabas muzejā ar skanīgām dziesmām un seno tradīciju popularizēšanu uzburs folkloras kopa “Atštaukas” un Ventspils Kultūras centra dziesmu ansamblis “Ventiņ”. Apmeklētājiem tiks nodrošināta iespēja iemēģināt savu roku vainagu pīšanā, kas ir viena no būtiskākajām vasaras saulgriežu svētku tradīcijām. Par ielūkošanos nākotnē, vadoties pēc senlatviešu tradīcijām, rūpēsies Brālis Ivars. Toties mazākie Zāļu vakara viesi varēs aplūkot trušus un citus zvērus un pārbaudīt savu izturību, stāvot uz ķekatām. Papildus ielīgošanas aktivitātēm būs skatāma Ventspils Mākslas skolas audzēkņu radošo darbu izstāde. Neizpaliks arī mielošanās Zāļu vakarā. Savus gardumus iegādāties piedāvās “Ventiņkrogs”. Toties par iespēju nobaudīt Jāņu simbolisko dzērienu – alu, parūpēsies Ventspils alus darītava “Courlander”.

Ieejas maksa Piejūras brīvdabas muzejā:

Pieaugušajiem: 1.40€ vai 1.00€ + 40 venti

Skolēniem, studentiem, pensionāriem: 0.60€ vai 0.30€ + 30 venti

Ģimenes biļete: (2 pieaugušie + 1 līdz 5 bērni) –2.80€ vai 1.90€ + 90 venti

Apmeklējot pasākumu jāuzrāda derīgs Covid-19 vakcināciju vai izslimošanas apliecinošs sertifikāts vai negatīva Covid-19 testa sertifikāts. Bērniem līdz 12 gadu vecumam sertifikāts nav jāuzrāda un tests nav jāveic.