Ceturtdien, 16. jūlijā plkst. 11.30 Livonijas ordeņa pilī, Jāņa ielā 17, ar koncertu „Paskaties apkārt” viesojas senioru vokālais ansamblis „Vīzija” no Jelgavas.

Desmit vienlīdz jauki, dzīvespriecīgi un dzīvi mīloši dziedātāji – tas ir senioru vokālais ansamblis “Vīzija” un tā vadītāja Liene Gaile, kas darbojas Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādes „Kultūra” saimē. Ar prieku laiku pavada kopā kā mēģinājumos, tā koncertos, tik ļoti saauguši kopā, ka viens otru izjūt no acu skatiena un vismazākās kustības. Ar atziņu – “Tikai kopā mēs esam spēks!”- ansamblis dodas aizvien jaunos vilinājumos un  atsaucas ikvienam dzīves svinēšanas aicinājumam.

Kolektīva repertuārā ir latviešu komponistu dziesmas un tautas dziesmu apdares, taču lielāko tā daļu aizņem tieši „Vīzijai” tapušas Lienes Gailes oriģināldziesmas un citu komponistu tautā mīlētu dziesmu aranžijas.

16. jūlija koncertā „Paskaties apkārt” senioru vokālais ansamblis „Vīzija” klausītājus priecēs ar Raimonda Paula un Jāņa Stībeļa dziesmām kolektīva vadītājas Lienes Gailes aranžijā, kā arī Lienes Gailes oriģināldziesmām. Tieši šim koncertam ir tapusi jauna dziesma, kura tad arī piedzīvos savu publisko pirmatskaņojumu!

„Tu tikai dziedi. Vairāk it neko.

Jo dziesma pati visu, visu zina.

Tu dziedi, uzticies, tik ļauj,

Lai dziesma Tevi vēlreiz izdziedina.”

(M.Zālīte)

Pēc koncerta plkst.12.33 jau tradicionālā Ventspils vasaras ceturtdienas pusdienlaika salutēšana – šaušana ar lielgabalu Livonijas ordeņa pils pagalmā.

Pasākumi iekļaujas muzeja apmeklējumā (muzeja biļetes cena – skolēniem, studentiem, pensionāriem 1,50 EUR, pieaugušajiem 3 EUR).