Ventspils muzejs ver durvis saviem apmeklētājiem un Livonijas ordeņa pils sagaida ne tikai ar pamatekspozīciju, bet arī ar piecām izstādēm. Pils dārzā un pagalmā var skatīt novadnieka un jubilāra Paula Jaunzema skulptūras un lielformāta fotogrāfijas izstādē „Viss ir akmenī”. Izstādē, kas organiski iekļaujas pils dārza vidē un sasaucas ar tēlnieka radītajām skulptūrām  “Jūrakmeņi”, “Pils spoks” un “Skudrupūznis”, skatāmi tie tēlniecības objekti, kas atrodas pasaulē – Japānā, Dienvidkorejā, Itālijā, Irānā, Ēģiptē un vēl citviet.

Livonijas ordeņa pils izstāžu zālē eksponēta apjomīgā un greznā Ventspils muzeja krājuma izstāde, kas varētu būt īpaši saistoša ventspilniekiem- “Vasarnīcu iela”.  Tasir saistošs stāsts par ēkām, dzīvesveidu, dzimtām un likteņiem.

Svešzemnieciskā skaistuma cienītājus noteikti interesēs izstāžu cikls “Svešinieku mierinājums” – tās ir divas izstādes, kurās kokam vai kādai ar koku saistītai tehnikai tiek piešķirta noslēpumainā un brīnišķīgā svešinieka loma – izstāde par īpašo japāņu laku, ko iegūst no lakas koka, un Kurzemes jūras piekrastē izskaloto sarkankoku, tautās sauktu – par brazilvudu.

Pils 3.stāva Mazajā izstāžu zālē –  “Nolakotā pasaule: japāņu tradicionālie lakas izstrādājumi” no izstāžu cikla “Svešinieku mierinājums”. Izstādē skatāmi vairāk nekā simts 20.gs. sākuma un 19.gs. beigu japāņu tradicionālajās lakojuma tehnikās darinātie sadzīves priekšmeti, kas saista un apbur ar savu izsmalcinātību.

Budistu altāra piederums – paliktnis, koks, laka tsugaru tehnikā, 20.gs. pirmā puse.

Livonijas ordeņa pils galerijās eksponēts mākslinieces scenogrāfes Kristīnes Abikas un fotogrāfa Māra Ločmeļa radošais projekts – izstāde “Brazilvuds: Pirmā daļa” no izstāžu cikla “Svešinieku mierinājums”, kurā 19.gs. vēstures notikumu sekas transformētas saistošos mākslas darbos.

Savukārt, muzeja Izglītības centrā eksponēta Ventspils vispārizglītojošo skolu skolēnu un mājturības skolotāju “Baltā izstāde” no izstāžu projekta „Radīts muzejā. Ventspils muzeja un skolu sadarbības projektam šogad 10 gadu jubileja.

Amatu māja atveroties, piedāvā Daugavpils Tautas fotostudijas “Ezerzeme-F” fotogrāfa Linarda Onzula  personālizstādi “Lapzemes skices”.

Gaidīsim muzeja apmeklētājus, tikai plānojot Ventspils muzeja apmeklējumu, atgādinām, ka jāņem vērā epidemioloģiskie drošības noteikumi, un muzejs var uzņemt tikai individuālos apmeklētājus vai vienā mājsaimniecībā dzīvojošos, muzejā jāievēro savstarpējā 2 metru distance un iekštelpās jālieto maskas.