24. maijā plkst. 14.00 rakstnieka Herberta Dorbes muzejā ciklā Muzejā viesi – tikšanās ar rakstnieci Dainu Tabūnu.

Kopš 2000. gada ar Dainas Tabūnas stāstu publikācijām var iepazīties  preses izdevumos Luna, Karogs, Kultūras Forums, Kultūras Diena, Latvju Teksti, portālā Satori. 2014. gadā nāca klajā Dainas Tabūnas  pirmais stāstu krājums Pirmā reize, un ar pirmo publikācijas reizi autore ieguva Latvijas Literatūras gada balvu kategorijā Spilgtākā debija.  Stāstu krājumā aktualizēti jautājumi, kā sagatavoties lielajai dzīvei, ja regulāri jāpiedzīvo jaunas un neierastas lietas. Rakstniece vairākkārt  piedalījusies Prozas lasījumos,  Jauno autoru seminārā gan kā dalībniece, gan  recenzente.

Stāstot par turpmākajiem radošajiem plāniem, D. Tabūna uzsver, ka viņai ir vairākas idejas: “Vēlos uzrakstīt vēl vienu stāstu krājumu, kurš galvā šķiet aptuveni skaidrs. (..) Gribētu uzrakstīt kaut ko teātrim, bet arī tas ir ideju līmenī. Par romānu arī mēdzu iedomāties (..).”

Tikšanās notiek ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu. Pasākumā piedalīsies Ventspils Valsts 1. ģimnāzijas latviešu valodas un literatūras skolotājas Gunitas Smiltiņas–Apines 11.b un 9.a klašu audzēkņi.

lejupielāde (1)

Inese Aide, tālr. +371 636 25004

Daina Tabūna ciemos