Ciklā „Vēstures otrdienas”, 3. martā, plkst.17.30 Livonijas ordeņa pilī, Jāņa ielā 17, Anna Kamijī (Francija) iepazīstinās ar mežģīņu darināšanas attīstību un vēsturi izstādē „Mežģīņu šarms un noslēpumi”.

Uz Ventspils muzeju Vēstures otrdienā ieradīsies īpaša lektore – izstāžu kuratore un kolekcionāre, mežģīņu izstādes idejas autore Anna Kamijī (Anne Camilli, sabiedrība „Musée À la Carte”), kura iepazīstinās ar mežģīņu darināšanas attīstību un vēsturi, izstādē „Mežģīņu šarms un noslēpumi” eksponētajiem kolekcijas priekšmetiem un to izcelsmi. Šajā vēstures otrdienā uzzināsiet ne tikai interesantas vēsturiskas detaļas par mežģīnēm, bet arī būs iespēja izstaigāt izstādi kuratores vadībā. Vēstures otrdienas norise notiek sadarbībā ar Francijas institūtu Latvijā.

Izstāde „Mežģīņu šarms un noslēpumi” veltīta vienai no vissmalkākajām Eiropā izkoptajām amata prasmēm – mežģīņu darināšanai, kuru vēstures pavedieniem var izsekot jau no 16. gadsimta. Izstādē var iepazīt mežģīņu tehnikas attīstības galvenos posmus, to mainīgo vietu vīriešu un sieviešu apģērbu modē un, visbeidzot, iepazīstina ar mūsdienu mākslinieku darbiem, kas tapuši iedvesmojoties no mežģīnēm. Izstādē eksponēti unikāli eksponāti no prestižām vēsturiskajām kolekcijām, kas pieder Francijas, Latvijas valsts un pašvaldību muzejiem, kā arī privātkolekcionāriem, radot īpašu ceļojumu mežģīņu pasaulē. Mežģīņu vēsturei veltīto izstādi piedāvā Francijas institūts sadarbībā ar vairākiem Latvijas muzejiem un mūsdienu autoriem.

Cikla „Vēstures otrdienas” apmeklējums – bez maksas.

Izstāde Ventspils muzejā skatāma līdz 30. martam. Vairāk par izstādi