Otrdien, 6.oktobrī, plkst.17.30 H.Dorbes muzejā, (Ērgļu ielā 1) lekciju ciklā Vēstures otrdiena par 20.gs. 60.gadu apbūvi Ventspilī stāsta pilsētbūvniecības vēsturiskā mantojuma pārzinātāja Inga Apmane

Vasaras sākumā, 1960.gadā Valijas un Herberta Dorbes jaunuzceltajā ģimenes mājā Gāliņciemā, Ērgļu ielā 1 notiek Jurģi. Lai arī Dorbes māju būvēja meistari, tomēr arī pats rakstnieks pielika roku celtniecībā. Dodot savam namam “Senču putekļu” vārdu, Herberts Dorbe vēlējās izcelt savu aizraušanos ar etnogrāfisko mantojumu un vēsturi.

Pasaulē 20.gs. 60.gadi ir brīvības un cerību laiks, kas vispirms sevi pieteica ar studentu nemieriem rietumos un politisko atkusni Padomju Savienībā. Kā šajā nemierīgajā pasaules kontekstā iekļaujas 20.gs.50.-60.gadu Ventspils savrupnami, par laiku, kas uzlika savu zīmogu privātajai un sabiedrisko ēku celtniecībai, Vēstures otrdienā “Jurģi Ērgļu ielā. Herberta Dorbes celtai ģimenes mājai – 60”, 6.oktobrī plkst.17.30 rakstnieka Herberta Dorbes muzejā stāstīs Ventspils galvenās arhitektes vietniece vēsturiskās pilsētvides jautājumos Inga Apmane.

Ieeja – bez maksas.