Starptautiskā Augstā apdedzinājuma keramikas simpozijā Gavrilov – Jam (Krievija, Jaroslavļas apg.) no 31.jūlija līdz 21.augustam piedalās Ventspils Amatu mājas podnieks Jānis Kupčs. Mākslinieks regulāri piedalījies Tallinas lietišķās mākslas triennālēs, kopš 2009.gada organizē ikgadējus starptautiskus mazo formu keramikas simpozijus Ventspils muzejā. Keramikā mākslinieku raksturo tīra forma un tās pievilcība, liela nozīme ir materialitātei un labam humoram.

Mākslinieks ir vienīgais Latvijas pārstāvis starp 15 simpozija dalībniekiem, kurā aicināti piedalīties dažādu valstu pārstāvji- aktīvi strādājošie keramiķi. Simpozijā piedalās mākslinieki no Japānas, Somijas, Krievijas, Kazahstānas, Francijas, Baltkrievijas un Latvijas. Simpozijs notiek ražošanas apvienības “Sadi Auriki” teritorijā.

Simpozijs ir saistošs ar to, ka viena no nozīmīgākajām darba procesa daļām ir apjomīgā malkas cepļa kurināšana, kas norisinās trīs diennaktis. Krāsni mūrējis Klods Asāžs (Claude Aussage, Francija). Jānis Kupčs simpozijā radījis vairāku objektu kompozīciju no šamotētas akmens masas, kas bagātināta ar vietējo sūnu piejaukumu. Darba pagaidu nosaukums ir “Kuģi”. Ventspils Amatu mājas podnieks simpozijā piedalās ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.