1.maijā Ventspils Piejūras brīvdabas muzejs (Riņķa ielā 2) uzsāk jauno sezonu un laipni gaida apmeklētājus! Muzeja darba laiks – no otrdienas līdz svētdienai 10 -18, līdz pat 31. oktobrim.

Vienas mājsaimniecības ietvaros vai individuāli ir atļauts apmeklēt brīvdabas teritorijas, tāpēc priecājamies, ka Ventspils Piejūras brīvdabas muzejam ir iespēja  atvērt savu ekspozīciju apmeklētājiem un interesentiem.

Piejūras brīvdabas muzejā iemīļota izklaide ir tvaika lokomotīve Mazbānītis, kurš savu sezonu sāks no 7.maija, kustības sarakstam lūgums sekot muzeja mājas lapā https://bit.ly/2G6ilKY

Piejūras brīvdabas muzejs iepazīstina ar Kurzemes piekrastes iedzīvotāju ikdienu un atspoguļo latviešu, lībiešu zemnieku un zvejnieku dzīvi. Šeit var apskatīt piekrastes lauku sētām raksturīgās celtnes, – dzīvojamos namus, klēti, riju, īpašas ir vējdzirnavas no Užavas pagasta. Piejūras brīvdabas muzejā atrodas Smiltnieku māja – 19. gs. beigām raksturīga piepilsētas dzīvojamā ēka, kas kādreiz atradās Pārventas bibliotēkas vietā. Neatņemama ekspozīcijas daļa ir saistīta ar zvejniecību, – zvejnieka sēta, dūmnamiņš, kūpinātava, tīklu būdas, laivas un enkuri. Šobrīd notiek jaunās Laivu mājas būvniecība un iekārtošana, restaurētās laivas pakāpeniski ieņem savu vietu zem jaunā jumta, un vasarā tās jau būs skatāmas Laivu mājas ekspozīcijā.