Trešdien, 5. februārī no plkst. 11 – 15 Ventspils muzejā Livonijas ordeņa pilī notiks muzejpedagogu iniciatīva „Nedarbnīca”.

Iepriekš tika plānota arī lekcija, ko organizē gan Latvijas Muzeju biedrības profesionālās pilnveides un pieredzes apmaiņas programma “RĪTDIENAS MUZEJS”, – diemžēl neparedzētu apstākļu dēļ notikušas izmaiņas un Martas Krivades lekcija “Kā informācija kļūst par ziņas vērtu stāstu” tika PĀRCELTA uz 18. februāri, savukārt muzejpedagogu iniciatīvas “NEDARBNĪCA” organizētais pasākums NOTIKS KĀ PLĀNOTS 5. februārī.

Latvijas Muzeju biedrības profesionālās pilnveides un pieredzes apmaiņas programma “RĪTDIENAS MUZEJS” muzejniekus aicināja uz komunikācijas speciālistes Martas Krivades semināru “Kā informācija kļūst par ziņas vērtu stāstu?”. Ekskluzīvais seminārs paredzēts muzeju komunikācijas un sabiedrisko attiecību speciālistiem, kā arī vadītājiem, un tā ietvaros būs iespēja iegūt jaunas zināšanas un prasmes komunikācijas darba veikšanai muzejā, kā arī uzzināt par jaunākajām aktualitātēm komunikācijā ar sabiedrību un medijiem šodien. Pirmo reizi seminārs notika pagājušajā gadā Cēsu Vēstures un mākslas muzejā, bet šoreiz to organizē Ventspils muzejā, lai tas būtu ērtāk pieejams Kurzemes muzeju darbiniekiem.

Muzejpedagogi no dažādiem Latvijas muzejiem iniciatīvas “Nedarbnīca” organizētajā pasākumā iepazīsies ar Ventspils muzeja muzejpedagogu darba pieredzi un jauno nodarbību izstādē “Mežģīņu šarms un noslēpumi”, kuru vadīs muzejpedaģoģe Ilva Buntika. Papildus nozares speciālisti apgūs projekta pieteikuma sagatavošanas pamatprincipus, kur savā pieredzē dalīsies Jānis Garjāns un Anita Jirgensone. Dienas noslēgumā kolēģi dosies uz Ventspils muzeja Amatu māju, kur iepazīsies ar Senās klases izglītības programmu piedāvājumu muzejpedagoģes Martas Tjarves vadībā.