Livonijas ordeņa pilī, (Jāņa ielā 17) īpaši valsts svētkiem atbilstoša tēma ir somu fotogrāfa Henrika Dunkera fotoizstādei «Dāvanas pēc protokola», kurā redzami citu valstu dāvinājumi Latvijas valstij un tautai, kā arī Latvijas tautas dāvanas valstij un amatpersonām. Fotoprojekts simboliski atdod dāvanas tautai, tas piedāvā ne tikai vienkāršas ziņkāres apmierināšanu, bet arī ļauj ar zināmu humora devu ieskatīties demokrātiskas valsts mehānismu kulisēs, padarot tās caurskatāmākas.

Otra izstāde, kas izvietota trijos pils stāvos un savā veidā teju ieaug pils senajos mūros, – ir pazīstamā latviešu grafikas meistara un scenogrāfa Ilmāra Blumberga (1943–2016) Venēcijas cikla darbi «Paliks tikai lidojuma sajūta». Trauslie zīmējumi, saziņas fragmenti radīti uz ar roku lietu papīra un tiem joprojām piemīt autora klātbūtnes sajūta.

Trešais notikums, kurā iespējams arī iesaistīties pašiem, izmēģinot savas prasmes senajā komunikācijās jomā – rakstīšanā ar rakstāmspalvu vai spalvu, skatāms pils izstāžu zālē izstādē «Bīstamie sakari. Pasts». Izstādē eksponēts bagātīgs materiālu, oriģinālu dokumentu, senu vēstuļu (Kurzemes un Zemgales hercoga Jēkaba vēstule ritmeistaram Johanam fon Bēram Kabilē, 1653.g.7.jūl.) un ar pasta vēsturi saistītu priekšmetu klāsts gan no Ventspils muzeja krājuma, gan arī no citiem Latvijas muzejiem. Lielākais izstādes eksponāts ir pasta kariete (K.Ulmaņa muzejs «Pikšas»), bet mazākais – 17.gs. bronzas poga ar pasta kurjera attēlu no Jūrkalnes. Tikai 18.novembrī visi interesenti varēs saņemt arī Ventspils pasta zīmogu (18.gs.) uz savām topošajām vēstulēm un ieeja izstāžu zālē šajā dienā būs bez maksas!

Foto: Oskars Jūra