Sestdien, 3.augustā Ventspils muzejā Livonijas ordeņa pilī jau no 12:00 līdz pat 20:00 valdīs svētku rosība

Livonijas ordeņa pils ekspozīcija un divas lieliskas izstādes – latviešu glezniecības klasiķu gleznas no Latvijas Nacionālā Mākslas muzeja –“Marīnas pilī “ un 19.gs. beigu-20.gs. sākuma ceļojuma tērpu, dokumentu un aksesuāru izstāde “Ceļā. On the Road. V doroge” no Aleksandra Vasiļjeva fonda, Ribinskas muzeja (Krievija) un Ventspils muzeja krājuma būs skatāmas jau no plkst.10:00 līdz pat 20:00 (biļešu tirdzniecība līdz plkts.19:30).

Pils pagalmā no 12:00 Senajās darbnīcās pa ceļam ikviens varēs iegriezties un pie Krāsu meistares izmēģināt, kā no pigmentiem top krāsas, pie Galdnieka – kā koka gabals pārtop mazā duncītī un pie Podnieka – kā māls pārvēršas derīgā podiņā. Pie Trebušeta meistara varēs izmēģināt seno piļu iekarošanas ierīci, bet pie Brāļa Ivara ielūkoties nākotnē.

Kad pastaiga pa Ventmalu liks meklēt mierīgāku stūrīti, Livonijas ordeņa pils no plkst.17:00 piedāvā doties Ceļojumā pa vīna dārziem viduslaiku mūzikas pavadībā. Būs izzinošas darbnīcas bērniem kopā ar pils dārznieci un muzeja ļaudīm. Līksma mūzika pazīstamo mūziķu- Māra Jēkabsona (dūdas), Kaspara Indrevica (bungas), Adriānas Martas Gotlubes (nyckelharpa) un Lenarda Gotluba (lauta) izpildījumā skanēs no plkst.17:00. Nelielu brīdi – no 17:30-18:00 varēs degustēt vīnu gan pie Aizputes, gan Ventspils vīndariem, bet plkst.18:00 sāksies pils vīna ielikšanas akcija! Viduslaiku mistērija – Cīņa starp Labo un Ļauno ar ugunsrijējiem un žonglieriem risināsies noslēguma daļā – no plkst. 19:00.

Ventspils muzejs vēl visiem priecīgus Pilsētas svētkus un gaida ciemos!

Ieeja – EUR2,50; EUR4,50