Ventspils muzejs Valsts Kultūrkapitāla fonda projektu konkursā Kultūras mantojuma nozarē saņēmis valsts atbalstu EUR 1500 apjomā 19.gs. jūrnieku lādes restaurācijai.

Jūrnieku lāde, kas datēta ar 1892.gadu, pēc restaurācijas tiks eksponēta esošajā ekspozīcijā «Osta», torņa 5. stāvā, lai papildinātu un uzlabotu muzeja ekspozīciju.  Restaurējamā jūrnieku lāde ir unikāla kultūrvēsturiska liecība un ir saistoša arī ar savdabīgo noformējumu, funkcionāliem un dekoratīviem elementiem, kādi nav konstatēti citām šādām lādēm. Šāds oriģināls eksponāts akcentē Ventspils iedzīvotāju ciešo saistību ar ostu visos laikos un jūrnieka profesijas izplatību pilsētā.  Lādes restaurāciju veiks pieredzējusī restaurācijas firma «Intarsija», kuru veikumu var redzēt gan pils kapelā (18.gs. altāris), gan arī pils remterī (ceļojuma lādes ar apkalumiem).

Foto- Ventspils muzejs, 19.gs. jūrnieku lādes vāka dekors (iekšpuse)