27.augustā Ventspils muzeja kolektīvs devās pieredzes apmaiņas braucienā uz Rīgas Motormuzeju un Latvijas Nacionālo vēstures muzeju. Pieredzes apmaiņas braucieni nepieciešami, lai paplašinātu zināšanas muzeju nozarē un gūtu jaunas idejas turpmākajam darba cēlienam.

Ventspils muzejam būs jāiegulda daudz darba pie jaunās Piejūras brīvdabas muzeja ēkas celtniecības un ekspozīcijas izveides, tāpēc bija noderīgi aplūkot Rīgas Motormuzeju, kas nesen atvērts pēc rekonstrukcijas. Rīgas Motormuzejs dibināts 1989. gadā pateicoties Latvijas Antīko automobiļu kluba biedru entuziasmam un aizrautībai. Pēc vērienīgās rekonstrukcijas, kas tika sākta 2013. gadā, muzejs ir ieguvis kvalitatīvas ekspozīcijas telpas, ērtu un patīkamu vidi, kā arī pieejamību ikvienam apmeklētājam. Muzeja ekspozīcijā ir apskatāmi vairāk kā 100 unikāli senie spēkrati. Rīgas Motormuzejs ir viens no retajiem pasaules auto muzejiem, kas pamatoti var lepoties arī ar profesionālu restaurācijas darbnīcu. Ventspils muzeja darbiniekiem, Rīgas Motormuzeja galvenais restaurators Gunārs Dortāns  deva iespēju ielūkoties restaurācijas darbnīcās.

Pēc Rīgas Motormuzeja apmeklējuma, Ventspils muzeja darbinieki devās uz Latvijas Nacionālo vēstures muzeju, lai apskatītu valsts simtgadei veltīto izstādi “Latvijas gadsimts” un iepazītos ar muzeja darba vidi.  Latvijas Nacionālais vēstures muzejs ir kultūras ministra pārraudzībā esoša tiešās pārvaldes iestāde, kas darbojas saskaņā ar Latvijas Muzeju likumu un Latvijas Nacionālā vēstures muzeja Nolikumu. Tas dibināts 1869. gadā kā Rīgas Latviešu biedrības Zinību komisijas muzejs un ir latviešu tautas materiālās kultūras vērtību lielākā krātuve.

Ventspils muzeja kolektīvs izsaka pateicību par uzņemšanu Rīgas Motormuzejam un Latvijas Nacionālajam vēstures muzejam!