Foto: www.warkaudenlehti.fi

Lēna Meki-Patola guvusi divās augstākas izglītības mākslas jomā, īpaši nozīmīga māksliniecei ir zinātnes tehniku un mākslas sublimācija. Māksliniecei, kuras aktīvā dalība izstādēs sākusies 20.gs. 80.gadu vidū,  ir vairāk kā 20 personālizstāžu,  piedalījusies vairāk kā 30 grupu izstādēs Somijā, Igaunijā, Vācijā, Japānā, Dienvidāfrikā, Spānijā un citviet. Keramiķes saistošie darbi atrodas vairāku nozīmīgu Somijas muzeju kolekcijās, kā arī Vācijā un Dānijā.

Māksliniecei piemīt radoša daudzveidība, jo Lēna Meki-Patola veido arī videoperformances, īpaši pēta dažādas apdedzinājuma tehnikas keramikā un rada dizainiski pievilcīgus darbu ciklus ar filozofisku ievirzi, piemēram, anatomiskā zīmējumā līdzībā balstītos asinsvadu/sakņu tīklojumus No vienas saknes. Keramikas simpozijā Latvijā māksliniece strādā pirmoreiz. Plašāk par mākslinieci http://www.leenamaki-patola.fi/galleria.html

Starptautiskais mazo formu keramikas simpozijs Navigācija notiek kopš 2009.gada, šīgada simpozija norisi atbalsta VKKF un Ventspils pilsēta, simpozija kurators ir mākslinieks Jānis Kupčs. Noslēdzoties simpozijam, kas norisinās no 20.-30.novembrim, katrs mākslinieks vienu darbu dāvina Ventspils muzeja mākslas kolekcijai un šie darbi arī no 1.decembra būs apskatāmi ekspresizstādē Amatu mājā, Skolas ielā 3.