Keramikas simpozijam ir sava tradīcija -līdztekus profesionāliem, jau pieredzējušiem māksliniekiem katrā simpozijā, pēc Mākslas akadēmijas mācību spēku ieteikuma, tiek uzaicināts arī kāds talantīgs Keramikas nodaļas students, un šogad tā ir Megija Jēkabsone.  

Simpozijā Megija strādāja ar porcelānu, veidojot lielformāta vāzes un omulīgas krūzes, kas tika apgleznotas ar Ventspils noskaņu motīviem. Megija Jēkabsone savos studiju darbos aktīvi izmanto brīvas rokas gleznojumu, kas keramikā vienmēr ir drosmīgi, jo pirms apdedzinājuma glazūras pigments ir atšķirīgs. Simpozija noslēgumā Megija atzina, ka dalība šādā notikumā ir ļoti vērtīga pieredze un simpozija izstādes apmeklētāji savukārt var novērtēt topošās mākslinieces Ventspils redzējumu vāzes apgleznojumā.

Starptautiskais mazo formu keramikas simpozijs Navigācija notiek kopš 2009.gada, šīgada simpozija norisi atbalstīja VKKF un Ventspils pilsēta, simpozija kurators bija mākslinieks Jānis Kupčs. Noslēdzoties simpozijam, kas norisinājās no 20.-30.novembrim, katrs mākslinieks vienu darbu dāvāja Ventspils muzeja mākslas kolekcijai un šie darbi no 1.decembra apskatāmi izstādē Amatu mājā, Skolas ielā 3.