Ventspils muzeja dažādās struktūrvienībās tiek piedāvātas daudzveidīgas muzejpedagoģiskās programmas, kas palīdz rast dziļāku izpratni par izstādes vai ekspozīcijas tēmu, ar dažādu metožu palīdzību apgūstot zināšanas muzeja vidē un veidojot jaunu mācību pieredzi.

Gada pirmā pusē Ventspils muzejs piedāvā pastāvīgās programmas, kuras darbojas visu gadu, kā arī sezonas un īslaicīgās muzejpedagoģiskās programmas, kas veidotas konkrētai izstādei vai tēmai.

Vēstures tēmas var iepazīt nodarbībās „Viduslaiku spēles. Kad kauliņi mesti” Livonijas ordeņa pilī un „Pirms skolas uz seno skolu” Amatu māja.

Gadskārtu svētkus aicina atzīmēt Piejūras brīvdabas muzejs, kur nodarbībās līdzdarbojoties var iepazīt Meteņu, Lieldienu un Ūsiņu svinēšanas tradīcijas. Lieldienu ieskaņas paredzētas arī citās struktūrvienībās – Cepuru darbnīca Zaķa skolā Livonijas ordeņa pilī, Lieldienu apsveikumu izgatavošana Amatu mājā, savukārt nodarbībā “Cālītis vārdā Tuks – dzelteni pūkains un smuks” bērni iepazīs Herberta Dorbes pasaku “Aina ar brālīti meklē cālīti” un kopīgi darinās Lieldienu dekoru – cālīti H. Dorbes muzejā „Senču putekļi”.

Lai interaktīvi iepazītos ar izstādi par mežģīņu veidiem un vēsturi, Livonijas ordeņa pilī izstādes laikā tiek piedāvātas muzejpedagoģijas nodarbības „Mežģīņu šarms un noslēpumi”.

Ciklā „Daba un vēsture” Livonijas ordeņa pilī pieejama programma „Gada dzīvnieks 2019. Alnis”, savukārt no 3. aprīļa aicināsim iepazīt „Gada putnu 2020” – zivju dzenīti.

No 1. aprīļa Amatu māja aicina spēlējoties iepazīt dažādus amatus, bet H. Dorbes muzejs piedāvā nodarbības, kas saistās ar rakstnieku, viņa dārzu un literatūru („Koki – rakstnieka zaļais dārzs”, „Burtiņš te, burtiņš tur – kopā iznāk zilbīte”, “…februāri ļoti gaidu, tad ir mana dzimšanas diena”).

Vēl joprojām turpinās Melnā sivēna konkurss Ventspils pirmskolu, sākumskolu audzēkņiem un viņu pedagogiem. Par ikgadējā konkursa laureātiem kļūst tās pirmskolas grupas vai sākumskolas klases, kas mācību gada garumā visčaklāk apmeklējušas muzejpedagoģiskās nodarbības visās muzeja struktūrvienībās. Konkursa noslēgumā 2020.gada maijā laureātu pulkā noteiksim gada labāko klasi vai pirmsskolas grupu, kas kļūs par Melnā sivēna balvas saņēmēju. Visas programmas var apmeklēt projekta Skolas soma ietvaros.

Vairāk par Ventspils muzeja piedāvājumu skatieties muzeja mājaslapā:

Livonijas ordeņa pils
http://muzejs.ventspils.lv/livonijas-ordena-pils/pedagogiskas-programmas/

Piejūras brīvdabas muzejs
http://muzejs.ventspils.lv/livonijas-ordena-pils/pedagogiskas-programmas/

Amatu māja
http://muzejs.ventspils.lv/amatu-maja/pedagogiskas-programmas/

H. Dorbes muzejs “Senču putekļi”
http://muzejs.ventspils.lv/h-dorbes-memorialais-muzejs/pakalpojumi/