Zinību dienā, 1. septembrī, Ventspils muzejs aicina pirmklasniekus un viņu ģimenes ieplānot muzeja apmeklējumu, jo visās muzeja struktūrvienībās pirmklasniekiem būs iespēja izmantot ģimenes apmeklējuma piedāvājumu bez maksas.

1. septembris pirmo reizi pa īstam ir pirmklasniekam, – Ventspils muzejs piedāvā pirmklasnieku ģimenēm (2 pieaugušie un 1-5 bērni) svētku ietvaros apmeklēt muzeju bez maksas – gan ekspozīcijas, gan izstādes. Turklāt šāda biļete ir pieejama arī vienam braucienam ar Mazbānīti tikai 2. septembrī.

Livonijas ordeņa pilī iepazīsti Ventspils vēsturi un viduslaiku noskaņas. Baudi skaisto izstādēs “Caur puķēm jeb kā kurzemnieki ziedu ornamentus iemīlēja” un “Mežģīņu šarms un noslēpumi”.

Amatu mājā aicinām apskatīt kāda izskatījās mācību klase 19.gs., apskati kā darbojas aušanas studijas, un īpašā izstādē „Ventspils šefpavāru garšas parāde” varbūt atradīsi savu svētku recepti.

Piejūras brīvdabas muzejā izstaigā latviešu sētu, baudi mājīgu vidi pie dabas.

Arī rakstnieka un pedagoga Herberta Dorbes muzejs aicina savus jaunos draugus ciemos – šeit var iepazīt rakstnieka mājas gaisotni un paciemoties pie mazā rūķa Knauķa muzeja dārzā.