Ventspils muzeja speciālisti piedalījās muzeju forumā “Virtuālā realitāte”, kur kopā sanāca nozares profesionāļi no visas Latvijas, lai runātu par Covid-19 pandēmijas ieviestajām pārmaiņām un izaicinājumiem digitālo tehnoloģiju kontekstā.

“Mēs dzīvojam digitālā laikmetā, tāpēc ar katru gadu digitālā kultūras mantojuma tematika un nozīme Latvijā, Eiropā un pasaulē tikai pieaug. Digitālais kultūras mantojums ietver vairākus aspektus, proti, kultūras mantojuma digitālu aizsardzību, popularizēšanu un pienācīga finansējuma novirzīšanu šī mantojuma saglabāšanai. Covid-19 un saistītie ierobežojumi ir ne tikai parādījuši digitālā laikmeta priekšrocības, bet arī izgaismojuši faktu, ka digitālā mantojuma saglabāšana un finansēšana nav bijusi pietiekami novērtēta un tā diemžēl nav bijusi arī prioritāte” Dace Melbārde, Eiropas Parlamenta deputāte, Eiropas Parlamenta Kultūras un izglītības komitejas viceprezidente.

Paldies par vērtīgām atziņām un šī saspringtā laika kopības sajūtas stiprināšanu. Bija vērtīga ideju apmaiņa un ar iedvesmu darbosimies tālāk!Paldies arī mūsu sekotājiem digitālajā vidē, jūsu interese un iesaistīšanās rada jaunas idejas kurp iet! Mums ir liels prieks par to, ka tas, ko mēs jums labprāt sniedzam, ir jums saistošs! Uz tikšanos turpmāk!