Ventspils muzejs divpadsmito reizi pulcē gleznotājus radošam darbam plenērā, kas norisināsies Ventspils pilsētvidē no 20.septembra līdz 26.septembrim. Šogad plenērā piedalās Latvijā pazīstami mākslinieki – Anita Meldere, Gita Šmite, Andra Otto -Hvoinska, Kārlis Siliņš un Andrejs Severetņikovs, Maruta Eistere. Plenēra kuratore, sadarbībā ar Ventspils muzeju, ir māksliniece Sarmīte Caune. Plenēram noslēdzoties, Ventspils muzeja mākslas krātuve tiek papildināta ar katra plenēra dalībnieka vienu dāvinājumu.

Māksliniece Anita Meldere Ventspils glezniecības plenērā ir īpašs un cienījams viesis. Viņa sarīkojusi aptuveni 50 personālizstādes Latvijā un ārzemēs – Vācijā, Kanādā, Beļģijā un Norvēģijā. Regulāri piedalījusies grupu izstādēs Rīgā, Maskavā, Pēterburgā, Viļņā, Francijā, Amerikas Savienotajās Valstīs, Vācijā, Japānā un citviet. Mākslinieces dinamiskās lielformāta abstrakcijas grezno Nacionālā Mākslas muzeja, Marka Rotko Mākslas centra un daudzu ārvalstu kolekcionāru kolekcijas, un kopš 2018.gada, arī Ventspils muzeja mākslas kolekciju. Anita Meldere ir Latvijas Mākslinieku savienības biedre, no 2007. gada Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultātes Tēlotājas mākslas katedras vadītāja.

Māksliniece strādā eļļas, akvareļa un akrila tehnikā, kā arī litogrāfijā,  bez tam Latvijas Mākslas akadēmijas Keramikas katedras iniciētajos mākslinieku pedagogu starptautiskajos plenēros Zvārtavā apgleznojusi arī keramiku un zīdu. Kopš 20.gs. 90.gadiem pievērsusies abstraktajai glezniecībai. Tomēr Anitas Melderes rokrakstā un kolorītā nojaušamā matērija un krāsas vieliskums ļauj labāk apzināties mākslinieces ļoti privātos iedvesmas avotus.

Anita Meldere. Pavasaris (2018)