Muzejs 1.aprīlī joko

  • Meklējam Ventspils jūrniekus, kuri ir gatavi piedalīties vēsturiskas kino filmas uzņemšanā Dānijā.
  • Filmas uzņemšanai noīrēts trīsmastu burinieks “Margarete”. Filmā paredzēts, ka komanda sastāv vienīgi no latviešiem, galvenokārt no ventspilniekiem. Līdz ar to ir nepieciešamas zināšanas darbā uz burinieka.
  • Filmas darbība paredzēta Marokas piekrastē ar palmām un nēģeriem un to zemēm.
  • Iespējams, filmu izrādīs arī Latvijā.                                          
  • Pieteikšanās e-pastā: [email protected]

Vispirms vēlamies pateikties visiem, kas 1.aprīlī bija gatavi filmēties uz burinieka! Tiem, lai laba 1.aprīļa sajūta!

Tomēr katrā jokā daļa patiesības!

Ventspils, lai arī ir atpazīstama kā ostas pilsēta, kā izrādās tai ir bijusi diezgan interesanta saistība ar kino pasauli un ne vienu reizi vien. Tā 1934. gada 31.jūlijā laikrakstā “Ventas Balss” lasām par to, ka ventspilnieki tostarp Ventspils jūrnieki filmējas kādas Dānijas filmas kompānijas veidotajā filmā par burinieku “Barka Margarete”.

1934. gada 31.jūlijā laikrakstā “Ventas Balss” rakstīts:
Ventspils jūrnieki Dānijā piedalās kino filmas uzņemšanā. Dānijas piekrastē kāda kino filmu sabiedrība uzņem jaunu interesantu filmu “Barka Margarete”. Filmas uzņemšanai noīrēts trīsmastu burinieks “Margarete”, kura komanda sastāv vienīgi no latviešiem, galvenokārt no ventspilniekiem. Burinieks filmā ieņems centrālo vietu. Jūrmala, kur notiek filmas uzņemšana, pārvērsta par Marokas piekrasti ar palmām un nēģeriem un to zemēm. Mūsu jūrnieki uz filmu sabiedrības kuģa jūtoties labi un ar neparastajiem darba apstākļiem ir apmierināti. Iespējams, ka nākamā sezonā šo filmu izrādīs arī Latvijā un varbūt arī vietējos kino.

Nav informācijas, vai šī filma ir sasniegusi Latviju, bet varam justies lepni par šādu vēsturisku notikumu! Vairāk par filmu var skatīties šeit:

Barken Margrethe af Danmark (1934) (danskefilm.dk)

Barken Margrethe (1934) – IMDb

https://danskefilm.dk/film.php?id=287

Barken Margrethe | Det Danske Filminstitut (dfi.dk)

Foto no www.dfi.dk