Ventspils Amatu mājā (Skolas ielā 3) 2.oktobrī plkst.13:00 notiks cirka māksliniekam Nikolajam Rutkovskim veltītās izstādes “Ferry. No Ventspils līdz  Hamburgai” atklāšana.

Pasaules mākslā netrūkst krāšņu piemēru, kā cirks iedvesmo citu vizuālo mākslu pārstāvjus radošam darbam. Tulūzs -Lotreks, Pikasso, no latviešu autoriem- Romans Suta, Biruta Baumane, tuvāk mūsdienām – Ieva Epnere ar lielisko fotoveltījumu Rīgas Cirkum (“Ceļojošā cirka piezīmes” un “Rīgas Cirks”), tomēr atsevišķiem cirka māksliniekiem veltītas izstādes ir retums.

Ventspils muzeja Amatu mājā sestdien, 2.oktobrī plkst.13:00 atklās izstādi, kas veltīta ventspilniekam – cirka māksliniekam Nikolajam Rutkovskim (1906) ar intriģējošu nosaukumu “Ferry. No Ventspils līdz Hamburgai”.  Izstādi – veltījumu, pirms 115.gadiem dzimušajam ventspilniekam un pasaules slavu guvušajam akrobātam, palīdzēja veidot Lolita Lipinska (Latvijas Cirka mākslinieku asociācija),  kura par izstādes tapšanu izsakās sekojoši:” Izstādes ideja nākusi ļoti strauji, bet realizējusies daudz  bagātīgāk, nekā tika cerēts. Jau pirmās skopās ziņas Ventspils avīzē par plānoto izstādi uzjundīja radinieku atmiņas. Mūsuprāt, tas ir lieliskākais, kas varēja notikt.”

Izstādes atklāšanu bagātinās neparastā klišnika (akrobātikas žanrs) turpinātājs Valērijs Komisarenko un ceļojošais cirks Beztemata.

No 2.oktobra Amatu mājā darbu uzsāks arī Mazā komediantu skola (lūgums iepriekš pieteikties pa tālr.29665848).