Jau 11.pavasari Ventspils muzejam sadarbojoties ar Ventspils vispārizglītojošo skolu Dizaina un tehnoloģiju skolotājiem tiek veidota izstāde “Radīts muzejā”. Šogad izstāde tiks atvērta trešdien, 25.maijā plkst. 16.00 Livonijas ordeņa pils Izglītības centrā ar pavasarīgu tēmu „Svārki, brunči, lindraki”.

Apģērbs raksturo cilvēka attiecību veidu ar apkārt esošo pasauli, dzīves filozofiju un laika aktualitāti. Visa mācību gada garumā par apģērba mainīgo dabu, saikni starp vēstures mantojumu un mūsdienu modi varēja uzzināt Ventspils muzeja muzejpedagoģes Ilvas Buntikas muzejpedagoģiskajā programmā „Svārki, brunči, lindraki”.

Ventspils mājturības skolotāju un Ventspils muzeja speciālistu sadarbības projekts  Radīts muzejā” iedvesmo arī apmeklētājus jaunām idejām. Izstāde „Radīts muzejā XI” pievērš uzmanību šai kaut kādā ziņā noslēpumainajai apģērba daļai un iepazīstina ar svārkiem, brunčiem un lindrakiem Ventspils vispārizglītojošo skolu skolēnu un skolotāju izpildījumā. Šie darbi ienāk pilī kā atgriezeniskā saite pēc muzeja nodarbības apmeklējuma. 

Izstādē piedalās: Ventspils Valsts 1.ģimnāzija un Ventspils Centrs sākumskola (skolotāja Jonika Tērvide), Ventspils 1.pamatskola (skolotāja Anita Ozoliņa), Ventspils 2.vidusskola (skolotāja Olga Jakubčonoka), Ventspils 6.vidusskola (skolotāja Inita Kačevska – Brante) un Pārventas pamatskola (skolotāja Zane Piusa).

Izstāde Livonijas ordeņa pils Izglītības centrā skatāma līdz 14. augustam.