Atkal klāt ikgadējā Princešu un pirātu diena! Šoreiz ceļosim uz eksotisko Meksiku.

Livonijas ordeņa pilī sestdien, 4. martā, no plkst. 12.00 līdz 14.00 notiks jau astotais ceļojums, kurā šoreiz varēs iepazīt svētkus Meksikā, mūziku, tradīcijas un iepriecināt sevi un citus ar darbošanos darbnīcās.

Meksikas tautas mūziku Ventspilī atskaņos lieliskie Los Mensajeros de Luz (latv.- Gaismas nesēji, Laimis un Jonatans Rācenāji), mariači mūziku atbalstīs arī PIKC Ventspils Mūzikas vidusskolas audzēkņi.

Varēs darināt leģendārās meksikāņu mākslinieces Frīdas Kālo ziedu tiāras, sambrero, stādīt podiņos gandrīz īstus kaktusus, gatavot tortiljas, uzzināt kādi augļi aug Meksikā un vēl, un vēl. Piemēram, nedaudz ielūkoties Meksikas karnevāla tradīcijās, kur lielo pilsētu laukumos un ielās nenoklust mūzika, notiek teatralizēti gājieni, ielu parādes, bet vakaros dun uguņošana. Oficiāli karnevālam tiek atvēlētas piecas dienas, bet nereti tas sākas vēl agrāk, lai gan noteikti beidzas Lielā gavēņa sākuma dienā, iemiesojot atteikšanos no pasaules priekiem. Katrā pilsētā noteikti izvēlas Karnevāla karalieni un Briesmīgo karali, kurš karnevālu nedēļā ir galvenā persona. Īpaši svētki ir arī Meksikā tik populārā Mirušo diena, no kuras līdz Eiropai atnākuši ar stikla pērlītēm inkrustētie galvaskausi. Šajā dienā pat svētku dzīres norit ar sērīgu zemtekstu: tiek cepti cepumi galvaskausu un pat skeletu veidā! Ceļojam kopā!

Biļešu cenas
Ieva Rupenheite, tālr. +371 636 21309
Biļešu cenas

Iepazīstam Meksiku