Ventspils Piejūras brīvdabas muzejā top jaunā, daudzfunkcionālā muzeja ēka. Būvdarbi un ekspozīcijas izveide tiek realizēti ERAF līdzfinansētā projekta “Ziemeļkurzemes kultūrvēsturiskā un dabas mantojuma saglabāšana, eksponēšana un tūrisma piedāvājuma attīstība” (Nr.5.5.1.0/17/I/003) ietvaros.

Ēkas būvniecība turpinās, tomēr paredzama kavēšanās, jo plānotās materiālu piegādes bija saistītas ar Krieviju un Baltkrieviju. Karadarbības noteikto sankciju dēļ, patlaban notiek jaunu iespējamo piegādātāju apzināšana un aplēstas jaunās izmaksas, bet darbs pie ekspozīcijas, ko veido Ventspils muzeja speciālisti kopā ar sia Ddstudio komandu, turpinās.

Ekspozīcija “Pie jūras un zemēs” sniegs ieskatu piekrastes iedzīvotāju sadzīvē un darba ritmā, ar dažādiem atjautīgiem ekspozīcijas elementiem piesaistot apmeklētāja uzmanību arī tādiem pirms gadsimta lietotiem darbarīkiem un sadzīves priekšmetiem, kas mūsdienās nav atpazīstami, tomēr reiz bija daļa no ikdienas. Piemēram, lampas abažūru atgādinošais mušu ķeramais vai ar oglēm “darbināmais” gludeklis. Turklāt, ekspozīcijā tiks izmantoti interaktīvi elementi, kas atbalsta ziņkārīgos, – aicinot palūkoties arī aiz redzamā. Fotosiena –  magnētiskā instalācija aiz ķieģeļa slēpj mājas peli, bet pie mūrīša izkārtās garās apakšbikses – blusu. Protams, tie ir tikai daži mirkļi no topošās ekspozīcijas, kas spēj būt gana nopietna, vēstot piekrastes vēsturi, gan nedaudz delverīga, iesaistot vēstījumā apmeklētāju.

Mušu ķeramais. Ventspils muzeja krājums