H.Dorbes muzejā 15.februārī plkst.16.00 svinēs rakstnieka H.Dorbes dzimšanas dienu.

„Vijole. Šādu vārdu es dzirdēju pirmo reizi un nezināju, ko tas izsaka. Tad māte paskaidroja, cik pati prata. Viņa teica, ka vijolei esot četras stīgas, pār tām velkot ar lociņu, rodoties jaukas skaņas – tikai jāmākot šīs skaņas izdabūt; ar kreisās rokas pirkstiem spiežot uz stīgām, ar labo roku velkot lociņu, tad tās skaņas plūstot laukā. (…) – Nu tad pamēģināsim,- un (meistars) ķērās pie instrumenta, to uzmanīgi atbrīvodams no apvalka. Ak, ta tāda tā noslēpumainā vijole! Kā tāds dīvains putns ar tievu, garu kaklu, bez spārniem un kājām. Kad (vijoles) noskaņošana bija pabeigta, (meistars) beidzot kā pieglauzdamies piespiedās ar zodu vijolei un sāka spēlēt… Es sarāvos, drudžaini pieķēros mātes rokai, platām acīm skatīdamies spēlētājā, kas raisīja skaņas, kādas savā mazajā mūžā dzirdēju pirmo reizi”, atmiņu grāmatā „Bērnība, es sveicu tevi!” rakstīja Herberts Dorbe. Rakstnieka mūzika bija mīļa, par to liecina gan apjomīgā skaņuplašu kolekcija, gan īpaši izveidotais “altāris” Bēthovenam. Rakstnieka 124.dzimšanas dienā, 15.februārī, plkst. 16.00 muzejā „Senču putekļi” uz koncertu aicina mazie vijolnieki no Ugāles Mākslas un mūzikas skolas (skolotāja Rasma Petmane), Ventspils Centra Sākumskolas un Ventspils Mūzikas vidusskolas (skolotāja Silvija Pēdiņa). H.Dorbes muzejā glabājas vijole, uz kuras savulaik muzicējis Herberts Dorbe. Koncertā šo vijoli spēlēs Silvija Pēdiņa.