No 1.decembra Ventspils muzeja Amatu mājā, Skolas ielā 3, apskatāma XII Starptautiskā mazo formu keramikas simpozija Navigācija dalībnieku darbu izstāde. Ar Valsts Kultūrkapitāla fonda, Ventspils pilsētas un Amatu mājas podnieka un simpozija kuratora Jāņa Kupča atbalstu Ventspils muzejs turpina tradīciju – jau divpadsmito reizi Amatu mājas Podnieka darbnīcā no 20.novembra līdz 30.novembrim notika Starptautiskais mazo formu keramikas simpozijs Navigācija.

Šogad simpozijā piedalījās pazīstami keramiķi no Latvijas, Lietuvas un Somijas: Ilze Emse-Grīnberga (LV), Megija Jēkabsone (LV), Leena Mäki-Patola (FN), Remigijus Sederevičius (LT), Giedra Petkevičiutė (LT).

Simpozija nosaukumā pieminētā mazā forma attiecas gan uz simpozija norises ilgumu – 10 dienas, nelielo dalībnieku skaitu – 5, un arī nedaudz uz radīto darbu izmēriem. Ventspils muzeja Amatu mājas keramikas simpozijs citu starpā izceļas arī ar materiālu izvēli – mākslinieki strādā ar porcelānu un melno akmens masu. Abi materiāli prasa meistarību.

Kopumā, kopš 2009.gada keramikas simpozijos piedalījušies 58 autori no Lietuvas, Igaunijas, Somijas, Baltkrievijas, Ukrainas, Krievijas, Francijas, Polijas un, protams, Latvijas, bagātinot Ventspils muzeja mākslas krātuvi ar vairāk kā 100 mūsdienu keramikas darbiem.