Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) 7. novembrī rīko starptautisku konferenci tūrisma nozarē strādājošajiem, kurā piedalās arī Ventspils muzeja direktore Solvita Ūdre. Konferences mērķis ir veicināt kultūras tūrisma attīstību Latvijā. Konference ir viena no būtiskām Eiropas izcilāko tūrisma galamērķu jeb EDEN (European Destinations of Excellence) projekta sastāvdaļām, kurā tiks paziņoti nacionālā konkursa “Kultūras tūrisms 2017” uzvarētāji.

Sarīkojumā, kas norisināsies Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā, ar vērtīgiem priekšlasījumiem uzstāsies augsta līmeņa starptautiski eksperti. Uzmanības centrā būs tādi tūrisma nozarei svarīgi un EDEN projektā sevišķi akcentēti jautājumi kā ilgtspējīga tūrisma galamērķu attīstība, kultūras tūrisms – viens no populārākajiem tūrisma veidiem, kultūras mantojuma sasaiste ar radošajām industrijām, sekmējot kultūras tūrisma attīstību, muzejs – kā neatņemams kultūras tūrisma elements un tā attīstība modernajā pasaulē u. c.

Par EDEN projekta nozīmību un turpmākajām iecerēm stāstīs EDEN sadarbības tīkla prezidents Havjers Lekjens. Lektoru vidū būs arī radošo industriju un kultūras politikas stratēģijas eksperts Ragnars Sīls, teorētiķis un praktiķis Aivars Rūkels, ar kura tālredzīgu darbu Somas nacionālais parks Igaunijā kļuva par vienu no pirmajiem EDEN konkursu uzvarētājiem. Gados jaunā, bet starptautiski sevi jau apliecinājušā Ota Sarapū interešu lokā sevišķa vieta ir muzejiem. Eksperts dalīsies ar redzējumu par muzeju attīstību mūsdienu sabiedrībā un tās veiksmes nosacījumiem.

Par Latvijas materiālo kultūras pieminekļu mantojumu pārskatu sniegs Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas Kultūras mantojuma politikas daļas vadītāja Baiba Mūrniece. Uz pārdomām rosinās un uz sarīkojuma apmeklētāju jautājumiem atbildes sniegs dizaina studijas H2E radošā direktore Ingūna Elere, Tukuma muzeja vadītāja Agrita Ozola, tūrisma aģentūras “Skaistie skati” vadītāja Maija Freiberga, Liepājas Karostas pārstāvis, vēsturnieks Juris Raķis un ceļojošā festivāla “Vadātājs” idejas autors Edgars Šubrovskis.

Konferences izskaņā svinīgi tiks nosaukts EDEN nacionālā konkursa uzvarētājs un 4 tā sekotāji. Konkurss “Kultūras tūrisms 2017” tika izsludināts šā gada jūnijā un ieguva necerēti lielu atsaucību – vērtēšanas komisija saņēma vairāk nekā 20 pieteikumu. Uz konkursa 2. jeb nobeiguma kārtu tika izvirzīti 6 konkursa dalībnieki, ar kuriem vērtēšanas komisija iepazinās klātienē.

Ventspils muzejs pēc Rīgas Vēstures un kuģniecības muzeja sagatavotās informācijas