Vēstures otrdienā, 18.februārī, plkst.17:30 Amatu mājā, Skolas ielā 3 japāņu kimono jostu izstādes atklāšana un Armanda Vijupa stāstījums par kolekciju.

Otrdien, 18.februārī, Ventspils Amatu mājā durvis vērs izstāde, kas veltīta japāņu sieviešu tradicionālajām jostām – obi. Krāšņi kimono un to piederumi vienmēr piesaistījuši cilvēku uzmanību gan ar savu daudzkrāsainību, greznumu, neparasto ornamentu, gan ar Eiropas sabiedrībai neierasto, noslēpumaino Dienvidaustrumāzijas ģērbšanās stilu.

Sabiedrībā, kurā līdz 19.gs. neizmanto Eiropā ierastās sieviešu rotas – gredzenus, kaklarotas vai auskarus un apģērba saturēšanai nelieto pogas, jostām bija īpaša nozīme. Lai gan 20.-21.gs. japāņu sabiedrībā dominē mūsdienīgs, globālai pasaules modei pieskaņots ģērbšanas stils, tradicionālais kimono un obi joprojām saglabā savu nozīmi īpašos pasākumos. Jostām, to pielietojumam tradicionālajā japāņu apģērbā, ornamentam un siešanas īpatnībām japāņu tradicionālās kultūras kontekstā būs veltīts arī Ventspils muzeja vadošā pētnieka Armanda Vijupa priekšlasījums izstādes atklāšanā 18.februārī, Amatu mājā, plkst. 17.30.

Izstāde Amatu mājā skatāma līdz 3. aprīlim.