“Tie, kas pa smilkt dzīvo, tie bij tād glud, a plān ād. Tāpēc tās Lūžņ buts bij ieslavets, te bij smilkš jūr  un zeltains buts”,  tā no fotoalbuma “ Lūžkilā” lapaspusēm mūs uzrunā mezšargs Ernests Mūrnieks (1903-1989), kura dzīves mirkļus vairāku gadu garumā arī dokumentējusi dzīvesstāstu pētniece Vaira Strautniece.

Latvijas Mutvārdu vēstures pētnieku asociācija «Dzīvesstāsts» sadarbībā ar Latvijas Universitātes Filozofijas un socioloģijas institūtu un Ventspils muzeju izdevusi fotoalbumu «Lūžkilā». Tajā apkopotas Vairas Strautnieces fotogrāfijas, tekstus rakstījušas Vaira Strautniece un Māra Zirnīte, māksliniece Katrīna Vasiļevska.

Albumā skatāms materiāls par lībiešu krasta Lūžņām no 1984.gada līdz 1990.gadam, starp precīziem un poētiskiem portretējumiem ieskanas valoda un atmiņas, bet fotoalbumu noslēdz Ernesta Mūrnieka pieraksti par Lūžciema mājām un fotoattēli.

Grāmata izdota ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu un sagatavota Latvijas Zinātnes padomes fundamentālo un lietišķo pētījumu projekta «Atmiņu pārnese starp paaudzēm: naratīvā perspektīva» ietvaros. Plašāk:  https://mutvarduvesture.netlify.app/

Fotoalbumu var iegādāties Ventspils muzeja kasē (Jāņa ielā 17) darba laikā, no plkst.10:00 -17.30. Pārdošanas cena EUR13.92.