2.septembrī Piejūras brīvdabas muzejā notiks Pagastu diena

Ventspils novada sieviešu biedrība “Spārni” Piejūras brīvdabas muzejā sešpadsmito reizi rīkos Pagastu dienu. Pasākums sāksies plkst. 11. To vadīs Ventspils novada pašvaldības Kultūras nodaļas vadītāja Zane Pamše un novada kultūras darbinieces.

Šajā dienā Ventspilī ieradīsies visu pagastu un Piltenes pārstāvji, lai dižotos ar saviem amatniecības un kulinārijas izstrādājumiem , un iepriecinātu skatītājus ar dejām – uzstāsies Ventspils novada deju kolektīvu pārstāvji. Koncertā dziedās māsas Legzdiņas no Zemgales, Doroteja Loča no Vācijas, muzicēs Saldus senioru akordeonistu ansamblis “Akords”, dejos Strenču pagasta kolektīva “Madaras” dalībnieki.

Šogad Pagastu dienas moto ir “Noprovē ventiņ smek”, tāpēc svētkos goda vietā cels sentēvu receptes, gaisā virmos kārdinoša ēdienu smarža, būs iespēja iegādāties kūkas, marinējumus, zivju un piena produktus, katlos vārīsies dažādas zupas. Galdā būs celts vīns, trušu gaļas desa, pankūkas, piparkūkas, pīrāgi , maize un arī medus. Savu veikumu rādīs amatnieki – varēs apskatīt pītus grozus, etnogrāfiskās rotas, stikla izstrādājumus, ar pasākuma apmeklētājiem pāris vārdus pārmīs kalējs, bet keramiķe ļaus mīcīt mālus. Amatnieku darbu izstādē būs iespēja novērtēt dažādus rokdarbu veidus, notiks Kurzemes rokdarbnieču pieredzes apmaiņa.

Bērni un jaunieši varēs piedalīties radošās darbnīcās, šaut ar loku, jāt ar zirgiem , veidot draudzības aproces. Savu izaudzēto ražu rādīs mazpulcēni. Interesanta solās būt novada šalles mērīšana. To ziemas garajos vakaros adīja katra pagasta pārstāvji, bet tagad atsevišķos gabalus saadīs kopā, lai secinātu, cik gara ir Latvijas valsts simtgadei veltītā novada šalle. Ikviens varēs ierakstīt savus ierosinājumus un atsauksmes sieviešu biedrības “Spārni” viesu grāmatā.

Pagastu diena ir viens no sirsnīgākajiem un jautrākajiem pasākumiem Piejūras brīvdabas muzejā, kas ļauj sanākt kopā un satikties Ventspils novada ļaudīm, apliecināt sevi un sava pagasta vērtības, parādīt ārpus pilsētu dzīvojošo prasmes ventspilniekiem un pilsētas viesiem un – kas ne mazāk svarīgi – vienkārši labi atpūsties.

Ieeja Pagastu dienā – ar muzeja ieejas biļetēm.

Informāciju sagatavojusi Marlena Zvaigzne Ventspils novada pašvaldības informatīvā izdevuma”Ventspils Novadnieks” redaktore

Latvijas Dzelzceļa ritošā satsāva serviss