Ventspils muzejā Livonijas ordeņa pilī otrdien, 23.aprīlī plkst.17:30 sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldi Slīteres Nacionālā parka administrāciju notiks tikšanās ar zoologu Vilni Skuju, kas iepazīstinās interesentus ar Gada putnu 2019’- Meža irbi (Tetrastes bonasia).

 

Latvijas Ornitoloģijas biedrība (LOB) par 2019. gada putnu izvēlējusies mežirbi. Kopš 2005. gada mežirbju skaits ir strauji samazinājies. Kopš 2005. gada, kad LOB uzsāka veikt ligzdojošo putnu uzskaites, mežirbju skaits Latvijas mežos samazinājies par 89%. Tāpēc, lai gan mežirbe joprojām ir bieži sastopama putnu suga, tā uzskatāma par stipri apdraudētu. Mežirbe ir nometnieks – visu gadu tā pavada Latvijā. Tātad šīs sugas sliktā stāvokļa cēloņi meklējami mūsu mežos. “Ja ir vēlme mežirbi satikt vaigu vaigā vai sadzirdēt tās smalko, stiepto vairākzilbīgo svilpienu (klusā laikā dzird 100 metru attālumā), lielākā varbūtība to sastapt ir aizsargājamās teritorijās, kur ir pietiekami vienlaidus mežs ar pamežu, lapu kokiem, kā arī kritalām, “stāsta ornitologs Andris Dekants. “Skaidrs, ka mežirbes dzīvotni būtiski negatīvi ietekmē pašreizējā Latvijas mežu apsaimniekošana, taču pilnīgākas skaidrības gūšanai nepieciešami papildi pētījumi,” paziņojumā medijiem savukārt norāda LOB valdes priekšsēdētājs Viesturs Ķerus. “Gada putna” akcijas īstenošanu 2019. gadā līdzfinansē Latvijas vides aizsardzības fonds. Gada putna akciju LOB rīko jau 24. reizi.

Muzejpedagoģiskā programma Putnu dienas pilī sāksies no 25.aprīļa, lūgums iepriekš pieteikties pa tālr. 29590093 (Ilvai).